Široki WWin dostojno parirao Maccabiju koji je slavio pobjedu (84:69) (VIDEO)

U okviru 17. kola regionalne košarkaške ABA lige Široki WWin je večeras gostovao kod Maccabija u Tel Avivu. Protiv višestrukog izraelskog i europskog prvaka mlada momčad Širokog je pružila dostojan otpor i još jednom potvrdila da njihovo vrijeme tek dolazi. Iako su poraženi košarkaši Širokog su tijekom cijelog susreta držali priključak za atraktivnim euroligašem.

Nakon početnih 5:0 za Maccabi izabranici Ivana Velića se bude i pariraju domaćinu koji je prvu četvrtinu riješio u svoju korist 21:16. U drugoj četvrtini Široki je pružio još bolji otpor dobivši. Vezanim koševima Collinsa, Pilepića i Ramljaka Široki je riješio četvrtinu u svoju korist, tako da se na odmor otišlo pri rezultatu 37:34 za domaćina.

U nastavku susreta Maccabi se ipak uspio odlijepiti držeći razliku od desetak koševa. Sa 8 vezanih koševa Langford je doveo Maccabi do sigurnog vodstva, tako da je na kraju treće četvrtine rezultat bio 61:50 za Maccabi. Konačnu pobjedu od 84:69 koševima u zadnjoj četvrtini potvrdili su Eliyahu i Hendrix. Unatoč porazu, Široki WWin nije razočarao u večerašnjem susretu.

Maccabi su do nove pobjede predvodili Langford i Eliyahu sa 18 koševa te Hendrix koji je dodao 17 koševa. U redovima Širokog Collins je odigrao možda i ponajbolju utakmicu odkad je na Pecari ubacivši 13 koševa uz 9 skokova, dok su Pilepić i Ramljak dodali 12, odnosno 11 koševa. Također, sa 9 defanzivnih skokova u obrani se iskazao mladi Barać.