Široki uz 4 gola Čabraje uvjerljivo savladao Čapljinu u prijateljskoj utakmici

Kombinirana momčad NK Širokog Brijega odigrala je u srijedu prijateljsku utakmicu protiv federalnog prvoligaša HNK Čapljine na Mostarskom blatu i ostvarila uvjerljivu pobjedu od 5:1.

Na utakmici se posebno istaknuo povratnik u momčad Širokog, napadač Dejan Čabraja, koji je na ovoj utakmici postigao čak četiri zgoditka, a tijekom cijele utakmice radio je velike probleme mladoj ekipi Čapljine.

Treba naglasiti da je na ovoj utakmici trener Širokog Pavić dao priliku još jednom oporavljeniku od ozljede, desnom bočnom Dini Ćoriću, koji će u nastavku sezone zasigurno biti veliko pojačanje u igračkom kadru Širokobriježana. Također na utakmici je dobilo priliku dosta mlađih igrača, kao i onih s manjom minutažom u dosadašnjem tijeku sezone.

Široki je poveo odmah na početku utakmice u 6. minuti, kad je na povratnu loptu Zvonimira Vukoje pogodio novak u momčadi Širokog Brijega Marin Popović. Nastavak utakmice mogao bi se nazvati simultankom Dejana Čabraje. Navedeni igrač povisuje vodstvo na asistenciju Dine Ćorića u 12. minuti, pa potom pogađa i za 3:0 na dodavanje Popovića. Tim rezultatom završilo je i poluvrijeme, da bi Čapljina odmah na početku drugog poluvremena smanjila rezultat na 3:1 golom Mustapića.

Čabraja je nakon toga zaključio utakmicu s još dva zgoditka, i to u 62. i 73. minuti na asistencije Kvesića i Eliomara. Do kraja utakmice napravljeno je dosta izmjena u obje ekipe te se rezultat nije mijenjao.

Trener Širokobriježana Boris Pavić može biti zadovoljan ovom provjerom protiv objektivno lošijeg protivnika pred prvenstvenu utakmicu sa Čelikom. Ali najviše ga može veseliti što mu se igrački kadar polako proširuje i što će konkurencija u momčadi biti sve jača.

NK ŠIROKI BRIJEG: Bandić – Ćorić, Vištica, Nikić, Kvesić – Begonja, Z. Vukoja, Popović – Marušić, Čabraja, Eliomar (još su igrali: B. Vukoja, Babić, Musa, Markota, Bilać, Bubalo, Mandić, Medić). Trener: Boris Pavić

HNK ČAPLJINA: Jović – Cvitković, Rodin, Tipurić, Crnov – Šutalo, Pevan – Bešić, Tripković, Mustapić – Buhač. Trener: Damir Borovac