Široki upisao još jednu pobjedu

Utakmica 3. kola Premijer lige BiH između Širokog Brijega i Tuzla Cityja završila je slavljem Širokog na Pecari uz rezultat 1:0. Gol je postigao Musa u prvom poluvremenu.

Trener Širokog nakon pobjede poslao je jaku poruku.

Iako je već u sedmoj minuti opasnost bila pred vratima domaćina, igrači Širokog se ipak nisu dali.

U 20. minuti prijeti Široki Brijeg, no Kpan je htio biti nesebičan, pokušao je uposliti Lukića umjesto da šutira.

Tuzlaci su krenuli u opasnu kontru u 31.minuti, ali nisu realizirali šansu.

Nakon prekida, Marko Capan je ubacio iz slobodnog udarca u 33. minuti, a najbolje se pred golom gostiju snalazi Musa koji sa nekoliko metara pogađa mrežu gostiju.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli NK Široki Brijeg (@nk.siroki.brijeg)

Korner je u 42.minuti izvela Tuzla, ali bez opasnosti po gol Širokog Brijega.

Široki odlazi na poluvrijeme s golom vodstva.

U drugom poluvremenu vladala je napeta atmosfera jer su gosti krenuli po izjednačenje, ali na njihovu žalost do toga nije došlo. U 46. minuti na teren u tuzlanskoj ekipi ulazi Nikić, a igru napušta Hodžić.

U 68.minuti krenulo se s izmjenama, pa je na teren umjesto Lukića ušao Vrcić. Zatim je protivnički tim zamijenio čak četiri igrača, a u 76. minuti Širokom se pridružuje Tomislav Tomić.

Gosti se nisu predavali, prijetili su pred golom Širokog, ali čak i sa više upućenih šuteva, nisu postigli zgoditak.

Pred sam kraj Ćorić je uposlio Hadžića koji šutira malo pored gola Širokog. Dobra prilika za goste otišla je u nepovrat, pa čak ni sjajan soloprodor Hadžića i šut sa sedam metara nije omela Široki blokirao je Šaravanja i spasio svoj tim.

Nakon četiri minute sudačke nadoknade Široki je upisao još jednu pobjedu zaredom.

Standings provided by Sofascore

50 komentara

• 6 bodova iz dvije utakmice u kojima su u obje bili lošiji. Realno 1 bod je bio zasluga Širokog. Al ima se 6. No, valjda se to negdje neće vratiti. Jer igra nikakva a 6 bodova. Ovako neće do vječnosti.
    Sretno Široki

• Viganj!
      Ti si jedan od teških seronja, koji uvijek pokušava nešto pametno reći, ali nikad ti to nije uspjelo. Daj se malo ispeglaj. Ili zamoli Budimira da ti da ulogu prednjeg veznog. Inače – mrš!

• Dobili smo bez sredine terena, koje obaj broj 22 vuče se cijelu utakmicu ko baba, ja sam mislio da su ti juniori hajduka bolji, pojma oni nemaju, igra se svela musa duga lopta na dva crna pa ako oni nešto naprave naprave

• Jeli pucala Tuzla u okvir gola.Nisam gledao ni u zivo ni na tv.Sve ovo je laz kao i proslu sezonu.Ovaj gore govori da je lose pa virujem mu jer oni ne mogu igrati.Covjece vidi im sponzor i sve ti jadno.Neka mi netko kaze jel Tuzla imala sut u okvir.Pretpostavljam jednom dvaput mlako ili nikako.Nije to Tuzla jasno ko dan

• Naivcine nemojte bit naivni ko lani.Ekipa se gura naprid zbog sponzora da im se dize lazna vridnost koefic.Vidis protiv Posusja da oni nemaju kvalitet.Mislim cak da je Igman za nijansu jaci od njih.Oni su odma iza zvjezde goska a u rangu sloge i Posusja.Virujte i ne zavaravajte se.Ja nisam gledao utakmicu a pretpistavlham jer ako pogledas roster vidis da nemaju nista

• Svaka čast na pobjedi ,ali bilo je teško triba energije, Lukić baš večeras loš ,Kpan najbolji a Budimir se mora malo spustit na zemlju poslije izjave u Posušju,capan ima prekid ne igra obranu ko Bože Vukoja,krhak ,a vrcić mora pritiskat zadnju liniju ušao ,svjež,šaravanja, Bože ok,triba raditi i dovesti neke iskusne i igrače koji stvaraju razliku,čineda može biti pojačanje ,razina je ovo za solin ili juniore ,tri boda i ok

• Gore igra nego prošle sezone. Nema veznog reda nikako. Vukoja u pravom izdanju bi dobrodošao. Jedino nešto onaj Chinedu pokazao. Loše vrlo loše nažalost. Protiv Zrinjskog Želje i Sarajeva samo nadat se da ne nastradamo previše gadno.

• Sto vise? Jesam kazao juce i prekjuce da se nitko ne sekira i da siroki pobjedjuje.Da nisam previse blejao bilo bi nekoliko golova u mtezi tuzle.Nemojte se sekirat ni iduce kolo.U Vrapcicim nece izgubit.70 posto X 30% 2

• Bravo, bravo i bravo NK ŠIROKI svaka Vam čast tako se igra za voljeni klub to je ono što smo čekali samo gurajte naprid!
    IDEMO PO TITULU
    KAPA DO PODA MOMCI

• Svaka čast za trenera i igrače za njihovo navijanje u svlačionici poslije utakmice!
    P. S. očekujemo isto takvo navijanje u drugom dijelu sezone (napominjat ćemo u komentarima)

• Za 23:23,,23:24,,i za nastavak jutros,8:38 ,da promjenes ostecene dijelove na sebi to je nemoguce.Sve ti je kazano.Nije tvoj temelj radjen kako treba.Saf je uzalud sve.Otud takvo derutno stanje koje moze biti ugrozavajuce za druge.

• Za 23:23,,23:24,,i za nastavak jutros,8:38 ,da promjenes ostecene dijelove na sebi to je nemoguce.Sve ti je kazano.Nije tvoj temelj radjen kako treba.Sad je uzalud sve.Otud takvo derutno stanje koje moze biti ugrozavajuce za druge.

• Trener extra, komunikativan, raspoređuje igrače zajedno sa pomoćnicima, bit ćemo mi dobri kroz par utakmica, ne treba očekivati neku ljepotu bitno da samo fizički i psihički jaki a bit ćemo. Krila dobra, obrana dobra malo samo još Ćavar fali.
    SAMO ŠIROKI 💪💪💪💪

• Ti si univerzalni bolesnik I uz sve to jako nasilan.Prestani sa nasiljem u komentarima,a za to drugo??? Pa sto prije to bolje

• Zbivanja u svlacionici nakon utakmice..Djecak sa djecacima se igra djecije igre.Pocetkom 2 poluvremena 11 macaka se poigrava sa 11 miseva.11 macaka se dogovorili idemo malo krenuti i rastcat se,sakrit im loptu,a znamo svi da ih nesmimo ocvilit.To vam ne trebam govorit.To je konacan rezime cirkusa.Trebali su jos dovest sabljica da bude savjetnik u klubu.Kako promjenit sistem u toku utakmice pa preokrecat rezultat.hahaha..Cirkus se nastavlja u vrapcicima.Izgledi da Velez dobije utakmicu su 0,1%