Široki u važnoj utakmici pobijedio Zrinjski

Košarkaši Širokog su u sklopu 24. kola Prvenstva BiH u srijedu navečer u Mostaru u SD Bijeli Brijeg svladali Zrinjski rezultatom 87:77.

Utakmica je bila važna za obje momčadi, Zrinjskom u borbi za ostanak, Širokom u borbi za prvo mjesto.

Gledatelji su u prvom dijelu gledali izjednačenu utakmicu.

Mostarci su tri minute do kraja poluvremena imali šest poena prednosti što je ujedno bila i najveća prednost jedne momčadi u prvih 20 minuta. Široki potom radi seriju 8:0 i na predah odlazi s vodstvom 36:33.

Gosti su u trećoj dionici nastavili s dobrom igrom i kako je četvrtina odmicala, tako su povećavali svoju prednost i u posljednjih deset minuta ulaze s +14.

Široki je u posljednjoj četvrtini vodio i s 19 poena razlike, a Zrinjski je do kraja utakmice samo uspio ublažiti poraz. Semafor je nakon 40 odigranih minuta pokazivao 87:77 u korist Širokog.

Najbolji u redovima Širokog bili su Luka Božić s 30 i Ive Ivanov sa 17 poena, dok su kod Zrinjskog najefikasniji bili Anes Podojak s 23 i Emir Čerkezović s 20 poena.