Široki treći put u mjesec dana bolji od Veleža

Nogometašima Širokog Brijega pripao je još jedan okršaj sa Veležom. Nakon dvije pobjede u sklopu polufinala Kupa BiH, Širokobriježani su Rođene savladali i u 21. kolu Premijer lige BiH.

U prvih desetak minuta nije bilo većih uzbuđenja na Pecari, a Velež je zaprijetio iz prvog kornera, a Hiroš se nije najbolje snašao, odnosno promašio je iz dobre prilike  gol domaćeg golmana Bilobrka.

Zatim je krenula serija prilika pred golom Bandovića, nekadašnjeg golmana Širokog, danas čuvara mreže Veleža. Prvo je Varea pokraj gola pucao glavom nakon ubačaja Šilića. Zatim je Mišić uposlio Vareu, a Argentinac ponovo bio neprecizan.

I Ljubić se okušao, ali Bandović nije popuštao. Zatim je Varea efektno, škaricama, šutirao pored gola. Sve su to prilike domaćih u pola sata igre…

Široki je poveo u 29. minuti. Kapetan domaćih Šilić pucao je iz slobodnjaka, pogodio živi zid, lopta se odbila na osam metara od gola Veleža, a Vedran Ješe glavom loptu smjestio iza leđa Bandovića. Do odlaska na odmor, Bandović je odbranio udarac Bertoše.

U nastavku Široki ovjerava svoju pobjedu. Na samom poluvremenu trener gostiju Mirza Varešanović u igru šalje Okića i Zvonića.

U 61. minuti Amer Jugo je dobio crveni karton zbog grubog starta nad Marcijanom, a tri minute kasnije Serdarušić promašuje nemoguće nakon što je Bandoviću ispala lopta. Konačnih 2:0 potavio je Wagner u 70. minuti.

Šilić je ukrao loptu Kneževiću, prošao desnom stranom, uposlio Brazilca, koji je matirao Bandovića. Do kraja utakmice je Lakičević isključen. Ješe je u sudačkoj nadoknadi napravio prekršaj u svom šesnaestercu, Terzić dosudio na bijelu tačku, a Bilobrk odbranio udarac Merzića.

Široki je tri puta u ovom mjesecu savladao Velež. Momčad s Pecare zadržala je četiri boda zaostatka za vodećim Željezničarom, koji je na Grbavici deklasirao Čelik.

(SportSport.ba | Foto: ABCportal.info)