Široki tek nakon dva produžetka slavio kod fenjeraša

Košarkaši Širokog pobijedili su Mladost tek nakon dva produžetka 88:93 (22:25, 18:20, 18:12; 16:21) u susretu 13. kola Košarkaškog prvenstva BiH igranom u srijedu navečer u Mrkonjić Gradu.

Širokobriježani su upisali 13. pobjedu u sezoni čime su i dalje ostali na vrhu ljestvice kao jedina neporažena momčad u prvenstvu s nevjerojatnom koš razlikom od +262. Mladost je ostala na posljednjem mjestu s jednom pobjedom i 12 poraza uz koš razliku -151.

Izabranici Ivana Velića nakon prve dionice imali su prednost od tri koša razlike da bi na odmori otišli s +5. Širokobriježani umorni od tri utakmice u tjedan dana u banjalučkom balonu ABA 2 lige nisu se mogli odvojiti te su košarkaši Mladosti bili bolji u trećoj četvrtini.

U završnicu susreta domaći su ušli s minimalnom prednošću, Široki je uspio povesti, no Mladost je prijetila do posljednjih sekundi utakmice.

Pri rezultatu 72:69 za Široki, Mladost je imala 13 sekundi za posljednji napad i priliku za izjednačenje. U prvom navratu Glen Abraham promašio je šut za tri poena, lopta se odbila do Tylera Moffea kojeg je faulirao Duje Brala prilikom šuta za tri.

Siguran je bio s linije slobodnih bacanja te je rezultat dvije sekunde prije kraja glasio 72:72. Trener Velić je uzeo time-out kako bi njegova momčad mogla započeti napad na protivničkoj polovini. Daishon Knight iz teške situacije nije uspio pogoditi šut za tri poena te je utakmica otišla u produžetke.

Uslijedilo je prvih pet uzbudljivih minuta gdje su se vodstva izmjenjivala. Pola minute prije kraja Emmanuel Little pogodio je tricu za 82:82. Mladost u sljedećem napadu nije uspjela poentirati, a Little je u posljednjim sekundama krenuo u solo akciju, no njegov šut za dva poena s vrha reketa bio je kratak.

U drugom produžetku Široki je ostvario kakvu-takvu prednost da bi minutu i pol prije kraja imao +6 (90:84) i napad koji nije uspio iskoristiti. Mladost nije odustajala te je smanjila zaostatak na dva koša 47 sekundi prije kraja. Širokobriježani su u završnici ipak bili mirniji i precizniji te su na kraju slavili s +5 (93:88).

Ponovno je sjajan bio Amerikanac Emmanuel Little koji je ostvario double-double učinak postigavši 31 koš i uhvativši 13 lopti.

Double-double ostvario je i Mile Čović (18 koševa i 10 skokova) dok je veoma dobar bio i Daishon Knight s 18 koševa. Dvoznamenkasti učinak imao je još Mislav Brzoja (12 koševa).

U redovima Mladosti s 20 koševa istaknuo se Nikola Stanojević. Trinaest je prirodao Ibrahim Mulomerović dok su po 12 postigli Tyler Moffe i Uroš Ilić.

U 14. kolu Široki će na Pecari u subotu, 4. veljače, od 18:00 sati igrati protiv Proma iz Donjeg Vakufa.

Izvor: Rezultati.com