Široki srušio Borac na Pecari

Košarkaši Širokog ostvarili su vrlo važnu pobjedu u derbiju 17. kola Košarkaškog prvenstva BiH. Oni su u dvorani na Pecari svladali banjalučki Borac rezultatom 97:76.

Bila je to vrlo uvjerljiva predstava igrača Danijela Jusupa u kojoj su od prve do posljednje minute nametnuli svoj ritam na koji Banjalučani nisu imali pravi odgovor.

Prva četvrtina bila je vrlo furiozna za Široki, nakon prvih šest minuta ostavili su goste na samo dva postignuta koša, dok su ih oni ubacili 20 više uz sjajan šut za tri poena. Do kraja prve dionice Borac je malo ublažio prednost domaćih pa je rezultat izgledao malo pristojnije po njih, 28:16.

Druga četvrtina prošla je u nešto izjednačenijem ritmu, ali rezultatski je i ona pripala Širokom koji su svoju prednost povisili za još pet košea viška. Na odmor se otišlo s ukupnih 49:32 za Široki.

Gosti iz Banja Luke najbolju igru pružili su u trećoj dionici, koju su dobili s 22:27, čime su malo smanjili visoku prednost Širokobriježana.

Široki je tako uoči posljednjih 10 minuta imao prednost od 12 koševa viška (71:59), a u posljednja četvrtina protekla je u potpunoj dominaciji Širokog, koji je na kraju slavio s konačnih 97:76.

Ova pobjeda bi mogla biti iznimno bitna Širokobriježanima u konačnom raspletu prvenstva BiH. Naime, kako su Banjalučani slavili na svom parketu s devet razlike, a Široki je sada ostvario pobjedu od 21 razlike, to mu donosi i bolji međusobni omjer u odnosu na Borac.

Sjajnu igru pružio je američki razigravač u redovima Širokog

A to je vrlo važno ako bi ova dva kluba bila poravnata po broju bodova na kraju prvog dijela prvenstva, odnosno našla se na prvom mjestu i onda bi Široki bio u prednosti, jer i prvo mjesto u Ligi 12 jamči ulazak u ABA 2 ligu, a preostala mjesta bh. predstavnici mogu izboriti kroz doigravanje.

Danijel Jusup može biti i više nego zadovoljan kako su njegovi igrači odradili ovu utakmicu

Najefikasniji pojedinac u redovima pobjedničke momčadi bio je Luka Božić s 26 koševa (devet skokova). Odličnu utakmicu odigrao je i Ive Ivanov s 22 postignuta koša (pet asistencija), a zasigurno i Amerikanac Dontay Caruthers koji je ubacio 21 koš, a k tome još pridodao i 13 asistencija.

Ive Ivanov (s loptom) bio je velika enigma za Banjalučane

Kod gostiju najraspoloženiji bio je Kosta Kondić s 25 koševa (sedam asistencija i osam skokova). Stefan Kerić je pridodao 16 koševa (šest skokova), a Srđan Gavrić je ubacio 15 poena.