Široki sigurnom pobjedom protiv Vojvodine izborio doigravanje

Košarkaši Širokog svladali su u svojoj drugoj utakmici na “balonu” ABA 2 lige u Širokom Brijegu momčad Vojvodine rezultatom 93:69. te tako osigurali plasman u doigravanje najboljih osam momčadi.

Za razliku od utakmice s makedonskim MZT-om u utorak, Širokobriježani su ovaj put od početka utakmice diktirali tempo i uz sjajnu podršku tribina dvorane na Pecari stigli do vrlo vrijedne pobjede. Uoči posljednjeg kola sada su na omjeru 8:4 koji je nedostižan za one momčadi koje su ispod osmog mjesta.

Domaći igrači su krenuli vrlo furiozno u utakmicu. Nametnuli su gostima visok ritam i rano se odlijepili na nešto veću razliku. A prvu dionicu su osvojili rezultatom 28:19.

U drugoj četvrtini, gosti iz Novog Sada su zaigrali nešto bolje te su se u par navrata približili Širokobriježanima. Ipak, do kraja poluvremena Široki je ubacio u brzinu više te je i ovu četvrtinu odveo u svoju korist, a na ukupnu prednost dodao još četiri koša viška.

Na odmor se otišlo uz 48:35.

Podrška publike na Pecari ni ovoga puta nije izostala

Treća četvrtina protekla je u nešto izjednačenijem tonu, a pripala je Vojvodini (20:21), nakon čega se u posljednjih 10 minuta ušlo s prednošću Širokog od 12 koševa viška (68:56).

U posljednjoj dionici Široki je potpuno kontrolirao stanje na parketu i još dodatno povisio svoju prednost te došao do konačne pobjede 93:69.

Luka Božić je predvodio Širokobriježane

Širokobriježane je do pobjede predvodio Luka Božić s 26 koševa (devet skokova i šest asistencija). Odličan je bio i Amerikanac Dontay Caruthers s 21 košem (po šest skokova i asistencija), a vrlo dobre igre pružili su i Mate Vucić s 15 koševa (14 skokova) te kapetan Josip Bilinovac s 12 koševa (pet asistencija).

Kod gostiju najraspoloženiji je bio Uroš Banjac s 18 koševa (šest skokova), a Nemanja Popović je ugradio 14 poena (sedam skokova)

Caruthers (u skoku s loptom) je bio velika enigma za goste iz Novog Sada

Široki u posljednjem 13. kolu očekuje dvoboj s Podgoricom, a ta utakmice predviđena je za subotu u 19 sati. Širokobriježani će eventualnom novom pobjedom nastojati izboriti što bolji plasman na ljestvici uoči doigravanja.

Pobjednik doigravanja bi izborio plasman u Prvu ABA ligu.