Široki razbio viceprvaka: Double-double Močnika i Karačića!

Košarkaši Širokog s velikih 26 koševa razlike razbili su aktualnog viceprvaka BiH momčad Kaknja. U trećem kolu Lige 10 igrači trenera Romea Bilinovca s 94:68 (24:23, 16:18, 20:18, 34:9) upisali više i nego uvjerljivu pobjedu protiv neugodnog Kaknja koji se na Pecari držao sve do same završnice.

Gosti su bolje otvorili susret te su vodili sve do 30 sekundi prije kraja prve četvrtine kada su domaći uspjeli preokrenuti rezultat i završiti četvrtinu s 24:23. Druga četvrtina pripala je gostima te se na odmor otišli s rezultatom 40:41.

Treća četvrtina također je bila u egalu, a u posljednju su Širokobriježani ušli s prednošću od jednog koša.

I kada je izgledalo da ćemo na Pecari ponovno gledati dramatičnu završnicu, Široki je velikom serijom prelomio utakmicu i dotukao izabranike Josipa Pandže. Široki je posljednju četvrtinu osvojio rezultatom 34:9, a konačni rezultat glasio je 94:68.

Široki je do pobjede predvodio Jure Zubac s 22 koša (8 skokova), debitant Slovenac Jan Močnik u svojoj prvoj utakmici u dresu Širokog upisao je double-double učinak (15 koševa i 10 asistencija). Amerikanac Kevin Brown postigao je 14 koševa, a kapetan Ivan Karačić također je ostvario double-double učinak zabilježivši 12 koševa i 11 skokova. Vrijedi još izdvojiti 10 koševa i šest skokova Darija Drežnjaka te devet koševa i osam skokova Ante Đuguma.