Široki razbio Sparse za povratak na prvo mjesto

HKK Široki u srijedu je u sklopu 5. kola Lige 6 za prvaka u GSD Pecara s visokih 98:64 pobijedio Sparse.

Prva četvrtina donijela je izjednačenu košarku, domaćin je poveo sa sedam razlike, ali se gosti iz Sarajeva brzo vraćaju i ne daju Širokom da rano stvori veću prednost pa je rezultat nakon prvih 10 minuta glasio 21:19.

Druga dionica također je donijela izjednačenu igru sve do četiri minute prije kraja prvog poluvremena.

Tada Široki preuzima inicijativu i serijom 11:0 stiže do dvoznamenkaste prednosti te na predah odlazi s rezultatom 48:34.

U drugom poluvremenu je igrala samo jedna momčad, a to je bio Široki. Igrači Danijela Jusupa samo su povećavali svoju prednost, a semafor je nakon 40 minuta igre pokazivao visokih 98:64.

Domaćina su do pobjede predvodili Luka Božić i Josip Bilinovac s po 17 poena, dok je Ive Ivanov dodao 15. Najbolji kod gostiju bio je Arijan Lakić s 14 poena.

Igokea je ranije iznenađujuće poražena na gostovanju kod Slobode 73:85 što znači da sada ima isti omjer kao i Široki (4:1). U srijedu je odigrana i utakmica između Leotara i Borca koja je završena rezultatom 83:79 u korist domaćina.

Široki će u sljedećem kolu ugostiti Leotar. Utakmica je na rasporedu u subotu u 20 sati u GSD Pecara.