Široki razbio Helios i ostao u vrhu ABA 2 lige

Košarkaši Širokog pobijedili su Helios 82:63 (27:15, 14:18, 17:19, 24:11) u susretu 7. kola ABA 2 lige igranom u srijedu navečer pred 1.000 gledatelja (službena statistika) u dvorani Pecara u Širokom Brijegu.

Nakon pobjede nad Pelisterom u ponedjeljak, Širokobriježani su domaćinstvo trećeg balona regionalne košarkaške zaključili s dvije pobjede te su ostali u vrhu ljestvice s omjerom 6-1.

Izabranici Ivana Velića dobro su otvorili utakmicu te su nakon prve četvrtine imali uvjerljivu prednost od 12 koševa (27:15). U drugoj dionici gosti su uspjeli smanjiti zaostatak na -8 dok su u posljednju četvrtinu ušli sa zaostatkom od šest koševa.

No, Široki Slovencima nije dopustio potpuni povratak u utakmicu te su u posljednjih deset minuta pojačali tempo i u potpunosti nadigrali protivnika slavivši na kraju s velikih 19 koševa razlike (82:63).

Mateo Čolak s double-double učinkom od 25 koševa i 12 skokova kapetanski je predvodio svoju momčad do šeste pobjede u ABA 2 ligi, a u stopu ga je pratio sjajni Amerikanac Zach Nutall koji je postigao 24 koša. Martin Junaković postigao je 13, a Duje Brala 11 koševa.

U redovima Heliosa najbolji je s 20 koševa bio Tibor Mirtič dok je odličan bio i Miloš Glišić s double-double učinkom od 12 koševa i čak 16 skokova.

Podsjećamo, Široki će biti domaćin i petog ujedno i posljednjeg balona ABA 2 lige.

Sljedeći susret Široki će odigrati 27. prosinca u Tuzli gdje će u sklopu 12. kola igrati protiv Slobode dok će posljednju utakmicu u 2023. godini igrati 30. prosinca protiv Leotara na Pecari.