Široki prodaje desnog beka u Lokomotivu: Poznata visina odštete

Franjo Posavac
Nogometaš Franjo Posavac na pragu je transfera iz Širokog Brijega u zagrebačku Lokomotivu. Dvadesettrogodišnji desni bek trebao bi u ponedjeljak potpisati ugovor, nakon što uspješno obavi liječnički pregled.

Prema dostupnim informacijama, Široki Brijeg i Lokomotiva postigli su dogovor oko odštete, koja bi trebala iznositi oko 150.000 eura.

Posavac je u Široki Brijeg stigao u ljeto 2024. godine iz slovenskog NK Radomlja, a prethodno je nastupao i za Slogu Uskoplje. Rođen je 30. kolovoza 2002. u Zagrebu, visok je 1,82 metra, a standardno pokriva poziciju desnog bočnog igrača.

Službena potvrda transfera očekuje se nakon potpisa ugovora.

(www.jabuka.tv)





25 komentara

    • Samo privatni kapital tu pomaže, ali na žalost Širokog, više nema “privatnih mecena luđaka” kakvi su bili pokojni Grbešić i Kožul.

      Ima privatnika u Širokom koji su po pitanju kapitala i jači od te dvojice, ali ne žele bacati svoj novac jer se ulaganje u NK Široki kakav je danas ustrojen, nikako ne može isplatiti.

      Širokom trebaju sposobni menadžeri kakvi su Mamići, možda bi novac privatni onda i ulazio u kluba, ali kad nemaš sposobnih ljudi, menadžera u klubu, teško je.

      Široki više nema ljude koji znaju stvoriti nove igrače preko omladinskog pogona, nema ljudi i trenera koji znaju uigrati igrače koje dovode sa strane. Zbog svega toga privatni kapital gubi interes za ulazak u takav klub.

      Čudo kako je u tako maloj sredini kao Široki, nogomet uopće i opstajao sve ove godine s politikom igranja samo katoličkih igrača. Široki si je suzio bazen igrača, a mnogi privatnici koji posluju na prostoru čitave BiH se ne žele zamjeriti Bošnjacima i Srbima ulaganjima u klub u koji ne smiju igrati muslimani i pravoslavci.

      Nisu ljudi maloumni da si lošom reklamom unište tržište i poslove. Moraju biti odgovorni prema svoji zaposlenicima.

      Nogometna politika Širokog koja je i šovinistička ruku na srce i njegovi najtvrđi navijači zapravo ubijaju NK Široki Brijeg. Sve je teže poslovati s takvom politikom na slobodnom i jako konkurentnom nogometnom tržištu.

  • Onaj gol protiv Zrinjskog je majstorski postigao, od kretanja, ulaska do udarca glavom. Šteta što se iz Zrinjskog nisu isprsili, dobro bi nam došao a i bolje bi se prodao iz europskog kluba. Možda je to i sujeta što su nas naljutili svojim ponašanjem na Pecari prošli put pa im gospodin Šulenta nije htio dati pare.

  • Neka mu je sretno
    Zrinjskom nije neophodan. Skautska služba Zrinjskog će sigurno odraditi dobar posao u prijelaznom roku. Pokazali su kako znaju. Osim toga, nije Zrinjski bilo tko. Primjera radi, Pušić mu je bio pričuva a u Osijeku standardan. Od klubova iz HNL-a jedino Dinamo ima bolju momčad.

  • Jedna utakmica ne znači da je kvaliteta za prvaka. Ćorluka je bio u stanju ponavljati kvalitetne igre. Zato ga je Zrinjski uzeo.

  • Grobar , sve ove zadnje godine kluba je političar Dario Knezović koji radi svojih osobnih funkcija urušava klub radi svojih političkih ambicija i sportski. Zasada mu uspjeva , nažalost i sada je uspijo Soptu i Knezovića povaliti i napraviti raskol sponzori politika. Klub buši iznutra preko D&D , Zove i to je obećano Mostarcim još odavnina. Sopta , Knezović su potrebni klubu ka mladi ljudi i sponzori. Knezović je uspijo razbiti klub i sada on , Pavković i Čović pokušavaju se prestaviti spasitelji a radili sa ovom dvojicom koje su otišli . Uz sve greške koje Sopta , Knezović učinili dajući treneru komplet sportski sektor bez nadzora trebaju ostati . Široki sretno!

  • Sve prodati koga se moze i vratit dugove do zadnje marke i isapasti iz lige ako treba . Kad klub dođe na 0 idemo od pocetka pametno.

  • Vi se javite.
    A sto bi i plaćao kada ima slobodnih igrača koji vrlo rado dolaze u Zrinjski igrati.
    Ko vami brani. Niko. Ali jefnako tako niko neće ni da dođe.

  • Drugi komentar 23:57
    …zapažanje točno. Zaključci točni. Politika kluba je takva da radi protiv kluba, odnosno rade i pilaju granu na kojoj sjede.
    Busanje u prsa i spominjanjanje hrvatstva,odnosno brojanje krvnih zrnaca u svijetu sporta je gubitničko ponašanje i destruktivna politika.
    Neki lažni ponos, uzvišenost koja je u naravi nemjerljiva i upitna u svakom pogledu kada je sport u pitanju koji isticemo nas u stvari vraća natrag i neda nam da idemo ka naprijed.

    Moramo razumijeti da, svaki sportaš ma kako god se zvao, crn ili bijel, ma koje gid vjeroisoovjedi bio, a pfi tom želi pinoyno nksuti naš dres sa hrvatskom oznakom treba biti dobrodošao.
    Tko ne misli tako, neka mi objasni kako to da se nogometasi iz europe koji igraju u muslimanskim zemljama( rigidnim) tipa S.Arabija,Oman,Emirati…bez ikakvih problema križaju kada ulaze/ izlaze iz igre…
    Dakle, jeli dosta silovanja hrvastvom i kršćanstvom na uštrb kluba.

  • Gledaj evo sabralo se 19 komentara jeli.Vidi a dobro jeli.Mi smo široki i idemo na pobjedu jeli.Trebamo se pojačati sa 2 libera jer svi znajy da igramo moderno jeli.Nas 100 znamo da je tako.Samo naprid možemo još u europu jeli.

Komentiraj: