Nogometaš Franjo Posavac na pragu je transfera iz Širokog Brijega u zagrebačku Lokomotivu. Dvadesettrogodišnji desni bek trebao bi u ponedjeljak potpisati ugovor, nakon što uspješno obavi liječnički pregled.
Prema dostupnim informacijama, Široki Brijeg i Lokomotiva postigli su dogovor oko odštete, koja bi trebala iznositi oko 150.000 eura.
Posavac je u Široki Brijeg stigao u ljeto 2024. godine iz slovenskog NK Radomlja, a prethodno je nastupao i za Slogu Uskoplje. Rođen je 30. kolovoza 2002. u Zagrebu, visok je 1,82 metra, a standardno pokriva poziciju desnog bočnog igrača.
Službena potvrda transfera očekuje se nakon potpisa ugovora.
Silvio #Goričan is set to join #Istra. The clubs have signed and finalized the transfer agreement, with the deal valued at €150,000.
The player is expected to sign his contract on Monday after completing medical Franjo #Posavac is on his way from Široki Brijeg to #Lokomotiva.… pic.twitter.com/GlfLzfrP5B
— Lorenzo Lepore (@lorenzooleporee) January 24, 2026
(www.jabuka.tv)


Eto novaca za mjesec dana zivota
Samo privatni kapital tu pomaže, ali na žalost Širokog, više nema “privatnih mecena luđaka” kakvi su bili pokojni Grbešić i Kožul.
Ima privatnika u Širokom koji su po pitanju kapitala i jači od te dvojice, ali ne žele bacati svoj novac jer se ulaganje u NK Široki kakav je danas ustrojen, nikako ne može isplatiti.
Širokom trebaju sposobni menadžeri kakvi su Mamići, možda bi novac privatni onda i ulazio u kluba, ali kad nemaš sposobnih ljudi, menadžera u klubu, teško je.
Široki više nema ljude koji znaju stvoriti nove igrače preko omladinskog pogona, nema ljudi i trenera koji znaju uigrati igrače koje dovode sa strane. Zbog svega toga privatni kapital gubi interes za ulazak u takav klub.
Čudo kako je u tako maloj sredini kao Široki, nogomet uopće i opstajao sve ove godine s politikom igranja samo katoličkih igrača. Široki si je suzio bazen igrača, a mnogi privatnici koji posluju na prostoru čitave BiH se ne žele zamjeriti Bošnjacima i Srbima ulaganjima u klub u koji ne smiju igrati muslimani i pravoslavci.
Nisu ljudi maloumni da si lošom reklamom unište tržište i poslove. Moraju biti odgovorni prema svoji zaposlenicima.
Nogometna politika Širokog koja je i šovinistička ruku na srce i njegovi najtvrđi navijači zapravo ubijaju NK Široki Brijeg. Sve je teže poslovati s takvom politikom na slobodnom i jako konkurentnom nogometnom tržištu.
Kakvi privatnici. To je sve politika.
Onaj gol protiv Zrinjskog je majstorski postigao, od kretanja, ulaska do udarca glavom. Šteta što se iz Zrinjskog nisu isprsili, dobro bi nam došao a i bolje bi se prodao iz europskog kluba. Možda je to i sujeta što su nas naljutili svojim ponašanjem na Pecari prošli put pa im gospodin Šulenta nije htio dati pare.
Je inače FK Režimski plaća odštete za igrače
A ne Kraljevićeva prćija će plaćati
Misliš rezimskog?
Vratite vi šulenti dugove partizančiću
Gluposti piseš.
Neka mu je sretno
Zrinjskom nije neophodan. Skautska služba Zrinjskog će sigurno odraditi dobar posao u prijelaznom roku. Pokazali su kako znaju. Osim toga, nije Zrinjski bilo tko. Primjera radi, Pušić mu je bio pričuva a u Osijeku standardan. Od klubova iz HNL-a jedino Dinamo ima bolju momčad.
NK Siroki je u teškom rasulu. Ima li itko da to spasi.? Ili brod koji tone svi sa njega bjeze..!
Jedna utakmica ne znači da je kvaliteta za prvaka. Ćorluka je bio u stanju ponavljati kvalitetne igre. Zato ga je Zrinjski uzeo.
Grobar , sve ove zadnje godine kluba je političar Dario Knezović koji radi svojih osobnih funkcija urušava klub radi svojih političkih ambicija i sportski. Zasada mu uspjeva , nažalost i sada je uspijo Soptu i Knezovića povaliti i napraviti raskol sponzori politika. Klub buši iznutra preko D&D , Zove i to je obećano Mostarcim još odavnina. Sopta , Knezović su potrebni klubu ka mladi ljudi i sponzori. Knezović je uspijo razbiti klub i sada on , Pavković i Čović pokušavaju se prestaviti spasitelji a radili sa ovom dvojicom koje su otišli . Uz sve greške koje Sopta , Knezović učinili dajući treneru komplet sportski sektor bez nadzora trebaju ostati . Široki sretno!
To su pravi domoljubi
Postigao je strašan gol i njihovoj braći iz Vrapčića.
Sve je to za qrac
Sve prodati koga se moze i vratit dugove do zadnje marke i isapasti iz lige ako treba . Kad klub dođe na 0 idemo od pocetka pametno.
Škutori su lopovi. Čast izuzecima. Nitko drugi njima nije kriv.
Vi se javite.
A sto bi i plaćao kada ima slobodnih igrača koji vrlo rado dolaze u Zrinjski igrati.
Ko vami brani. Niko. Ali jefnako tako niko neće ni da dođe.
Drugi komentar 23:57
…zapažanje točno. Zaključci točni. Politika kluba je takva da radi protiv kluba, odnosno rade i pilaju granu na kojoj sjede.
Busanje u prsa i spominjanjanje hrvatstva,odnosno brojanje krvnih zrnaca u svijetu sporta je gubitničko ponašanje i destruktivna politika.
Neki lažni ponos, uzvišenost koja je u naravi nemjerljiva i upitna u svakom pogledu kada je sport u pitanju koji isticemo nas u stvari vraća natrag i neda nam da idemo ka naprijed.
Moramo razumijeti da, svaki sportaš ma kako god se zvao, crn ili bijel, ma koje gid vjeroisoovjedi bio, a pfi tom želi pinoyno nksuti naš dres sa hrvatskom oznakom treba biti dobrodošao.
Tko ne misli tako, neka mi objasni kako to da se nogometasi iz europe koji igraju u muslimanskim zemljama( rigidnim) tipa S.Arabija,Oman,Emirati…bez ikakvih problema križaju kada ulaze/ izlaze iz igre…
Dakle, jeli dosta silovanja hrvastvom i kršćanstvom na uštrb kluba.
Dario Knezović i Predrag Čović jake uzdanice HDZ. Gdje dođu to propada
slažem se!!!!
Gledaj evo sabralo se 19 komentara jeli.Vidi a dobro jeli.Mi smo široki i idemo na pobjedu jeli.Trebamo se pojačati sa 2 libera jer svi znajy da igramo moderno jeli.Nas 100 znamo da je tako.Samo naprid možemo još u europu jeli.
pidzama i psihijatrija, hahahhaha
Jos Vam je ostalo da Šprajcu i Tonću prodate sramoto šta uradište od kluba