Široki Primorka u novoj egal završnici poražen kod Szolnokija (71:69)

U okviru 4. kola ABA lige Široki Primorka je tijesno poražen na gostovanju kod Szolnokija u Mađarskoj. U novoj dramatičnoj završnici prisebniji su bili domaćini koji su slavili pobjedu 71:69 (14:11, 17:13, 20:22, 20:23).

Košarkaši Širokog Primorke su odlično otvorili utakmicu. S dvije vezane trice Jonesa i jednom Petroviće Širokobriježani su stekli prednost od +7 (2:9). No, nastavak prve četvrtine je u potpunosti pripao domaćinima koji su na koncu četvrtine imali prednost 14:11. Početkom druge četvrtine Široki vraća vodstvo na svoju stranu. Uglavnom se u igralo u egalu, sve dok nezaustavljivi David Vojvoda nije uvezao tri trice i odveo svoju momčad na odmor s prednošću 31:24.

Nakon odmora domaćini su zaigrali još agresivnije u napadu i odlijepili se na 42:30. Ta agresivnost domaćina kao da je razbudila Baraća i Colesa koji u tandemu rade seriju (0:11) i vraćaju rezultat u novi egal. U posljednju četvrtinu domaći su ušli s prednošću 51:46. Iako je Szolnoki u posljednjoj četvrtini imao i +10 (65:55), Široki je uspio izboriti novu dramatičnu završnicu. No, ne i pobjedu. Kod -2 Široki je imao napad za izjednačenje ili pobjedu, ali je Katić pogriješio u napadu i gosti su uzeli loptu. Barać je uspio faulirati Vojvodu koji pogađa za +4. U posljednje tri sekunde Široki je uspio tek preko Buve ublažiti poraz.

Szolnoki Olaj – Široki Primorka 71:69 (14:11, 17:13, 20:22, 20:23)

SZOLNOKI OLAJ: Simon 5, Horvath, Keller 4 (6sk), Pavlović, Vojvoda 23 (6sk), Marković, Toth, Rakić 3, Warren 10 (5sk, 8as), Ivošev 5, Oliver 8 (7sk), Lorant 13 (8sk).
ŠIROKI PRIMORKA: Babić, Katić 8, Ćorić, Petrović 5, Bilinovac 2, Kaštropil 9 (11sk), Coles 9, Bošnjak 3, Jones 10, Barać 10 (6sk), Buva 11 (5sk), Rikić 2.

Uzbudljiva završnica obilježila je i utakmicu između Union Olimpije i Crvene zvezde (61:62). Trijumf Beograđanima donio je Charles Jenkins košem na 5,3 sekunde prije kraja. U posljednjem napadu Augustus je promašio otvoren šut za pobjedu “zmajčeka”, koji su s novim porazom ostali prikovani na dnu ABA lige.