Široki na Pecari srušio i Cibonu!

Apsolutno najveće i najugodnije iznenađenje dosadašnje sezone u ABA ligi, Široki Wwin gazi i dalje. Pod naletom Jakova Vladovića i društva pala je i zagrebačka Cibona. Pobjeda Širokog 84:75 nad slavnom Cibonom je deveta za jedinog bh. predstavnika čime se još više popeo na ljestvici i sada je samo dvije pobjede udaljen, uz utakmicu manje, čak i od mjesta koja vodi na Final Four, piše kosarka.org

Slavlje nad Cibonom došlo je u četvrtoj uzastopnoj domaćoj utakmici bh. prvaka, a s njom je i došla četvrta uzastopna pobjeda. Otkako se natječe u Jadranskoj ligi Široki nikada nije povezao četiri dobivene utakmice. Uz to, od 2002. Cibona nije pala u Širokom Brijegu, pa je večeras domaćin porušio nekoliko tradicija.

“Željeli smo ovu pobjedu, pogotovo jer toliko dugo godina Cibona nije izgubila od Širokog. Naša obrana i agresija u drugom poluvremenu donijela nam je uspjeh. Veliki je ovo uspjeh, jer otkako je ponajbolji naš trener preuzeo Cibonu ona je posve druga ekipa”, zborio je poslije utakmice najmlađi prvotimac Širokog Boris Barać koji je pridonio pobjedi s 10 koševa.

Mlađi brat Stanka Baraća apsolutno je u pravu što se tiče razdoblja u kojem je slomljen Cibonin otpor, jer prvo poluvrijeme bilo je apsolutno neizvjesno (35:36).U drugom su se dogodila dva ključna trenutka. Prvi se desio pred kraj treće četvrtine kada je Demonte Harper, činilo se, blokadom zaustavio šut Frana Pilepića.

No, suci su svirali prekršaj, a Cibonina klupa je “poludjela” i (loši) slovenski suci su im dosudili tehničku, a Pilepić je imao četiri uzastopna bacanja.

Drugi se dogodio pred sam kraj kada je večeras opet fantastični  Vladović ubacio tricu s krajem napada (77:69), a nakon toga je i Pilepić košem (79:69) zaključio ovu utakmicu.

Od devet postignutih trica Široki je sedam skupio u drugom poluvremenu i u tom razdoblju je imao čak 10 ofenzivnih skokova.

“Jako smo loše odigrali drugo poluvrijeme. Previše smo domaćinu dopustili da iz drugih ili trećih napada dođe do laganih koševa, a s takvom igrom ste na gostovanjima osuđeni na poraz”, objasnio je Cibonin playmaker Khalid El Amin.

Domaćina je predvodio Jakov Vladović s 21 košem i 9 asista te valorizacijom 30. Pilepić i Planinić imali su po 11 poena, a i Ramljak je dodao 10 uz 6 skokova. Kod Cibone je najefikasniji bio Rudež s 19, dok je Suton u 19 minuta zabio 18 poena uz 7 skokova.