Široki i Leotar u finalu Memorijalnog turnira ‘Marijofil Džidić’ u Mostaru

U finalu Memorijalnog turnira “Marijofil Džidić” koji se ovog vikenda igra u Mostaru sastat će se Široki i Leotar iz Trebinja.

Širokobriježani su u polufinalu svladali Mornar iz Bara s 88:78, dok je Leotar porazio domaćina i branitelja naslova Zrinjski sa 79:68.

Trebinjci su utakmicu protiv domaćina dobili u zadnjoj četvrtini koju su riješili s 19 razlike (26:7). Zrinjski je u zadnju četvrtinu ušao s prednošću 61:53 i imao je 64:56. No, Leotar je napravio veliku seriju 14:0, došao do 70:64 i otišao do pobjede.

Srđan Milanović s 19 koševa predvodio je Trebinjce. Kod Zrinjskog su Ali Demić i Danijel Zovko postigli po 16 koševa, Milorad Šutulović imao je 13, a povratnik u ekipu Vedran Princ 12 koševa.

U prvom polufinalu Široki je rutinski došao do pobjede nad crnogorskim Mornarom. Više od pola koševa Širokog postigli su Ivan Novačić (27 poena) i Toni Katić (22). Kod Mornara je Miroslav Damjanović postigao 20 koševa.

U susretu za treće mjesto u nedjelju će igrati Zrinjski i Mornar, a finale Širokog i Leotara je u 20 sati.