Široki i dalje neporažen, ali i ispustio pobjedu u Bijeljini

Nogometaši Radnika i Širokog Brijega u četvrtom kolu Premijer lige BiH uz rezultat 1:1 podijelili su bodove na Gradskom stadionu u Bijeljini.

Utakmica je bila posebna jer je domaći klub po prvi put na svom stadionu zaigrao pod svjetlima reflektora.

U otvaranju utakmice, igra se odvijala uglavnom na sredini terena, a domaća momčad je dominirala u posjediu lopte. Ipak, kako je vrijeme odmicalo Široki je bio sve bolji i veći dio susreta je bio taj kontrolira situaciju na terenu.

U 26. minuti Široki je sjajnu situaciju za dolazak u vodstvo. Nakon nekoliko kratkih dodavanja na sredini terena Begić je sjajno izbacio Cipetića koji je bio u punom trku, u odličnu prigodu. Branič Širokobriježana bio je u odličnoj poziciji za izravan šut prema golu, ali odlučio se za dodavanje na drugu stranu gdje je natrčavao Jurilj, što je obrana domaćih zaustavila.

Na drugoj strani Bradonjić je silovito šutirao s 20ak metara iz kosa u 37. minuti, ali Zlomislić je to sigurno zaustavio.

Nova dobra prigoda za goste zabilježena je u 38. minuti. Angelov je odlično sve pripremio za Pervana koji je loše šutirao pored gola Kozića.

Četiri minute kasnije, najbolja prigoda za Radnik. Domaći igrači su odigrali sjajnu kontru, Huseinbašić je u punom trku primio loptu i izašao jedan na jedan sa golmanom, nakon čega je proslijedio lopta na drugu stranu do Bradonjića, ali u posljednji trenutak Branimir Cipetić je izbacio loptu u korner i tako se iskupio za lošu reakciju na drugoj strani.

Do kraja prvog poluvremena Široki je imao je još jednu odličnu prigodu preko Cipetića i Pervana. Cipetić je ubacio, a Kozić loše reagirao nakon čega je lopta došla do Pervana koji je ne uspjeva ubaciti u mrežu s pet metara.

Široki je bolje otvorio drugo poluvrijeme s jasnom namjerom postizanja pogotka na Gradskom stadionu u Bijeljini.

Prvo je Cipetić opasno ubacio, ali Šubert u posljednji trenutak izbija loptu ispred napadača Širokog. U 54. minuti zatresla se i vratnica gola domaćih, nakon udaraca Obšivača, ali označeno je zaleđe Jurilja i Radeljića. 10 minuta kasnije pokušao je Jurilj nakon ubačaja Ćorića, ali njegov udarac odlazi preko gola.

A u 68. minuti Široki je konačno okrunio dominaciju i vrlo dobru igru vodstvom. Mato Stanić je iz drugog pokušaja probio lijevi bok i vratio povratnu loptu za Dinu Ćorića, a kapetan gostiju odmjerernim udarcem matirao Kozića za 1:0.

Nakon toga dolazi do naglog pada u igri Širokog, Radnik je sve više pritiskao, a gosti su se pomalo panično “uvlačili u krilo” Zlomisliću. U 75. minuti zamalo autogol Stanića, ali Zlomislić je odlično intervenirao.

Ipak domaći dolaze do izjednačenja četiri minute kasnije nakon sjajne akcije. Bradonjić je imao odličan proboj po boku, potom dodao Đuriću, a ovaj proslijedio Kenanu Šariću koji iz trka postiže gol i izjednačuje rezultat na 1:1.

Široki se nakon toga opet probudio i vršio je velik pritisak na posljednju liniju Radnika, ali nikako nisu mogli postići drugi pogodak na utakmici. Na kraju je u sudačkoj nadoknadi bila prva drama, gdje su obje momčadi mogle doći do pobjede, ali rezultat se više nije mijenjao.

Ovim remijem više nezadovoljni mogu biti gosti, koji su imali vodstvo i puno više su pokazali na terenu, ali realizacija nije bila na visokoj razini.

I idućem petom kolu Široki dočekuje Borac, dok Radnik ide u goste Krupi.

FK RADNIK: Kozić, Vasić, Novaković, Šubert, Koraksić, Mekić (od 73. Šarić), Đurić (od 85. Popara), Godić, Motika (od 74. Janjić), Bradonjić, Huseinbašić (od 80. Zukić)

NK ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Cipetić, Obšivač, Radeljić, Stanić, Marić, Begić, Pervan (od 61. Vukoja), Ćorić, Jurilj (od 70. Jović), Angelov (od 61. S. Jurić)