Borac u derbiju kola svladao Zrinjski

Nogometaši Borca su u derbiju 4. kola Premijer lige BiH na svom terenu svladali Zrinjski rezultatom 1:0.

Domaćin je poveo već u petoj minuti utakmice. Ziljkić je sjajno prošao po lijevoj strani i uposlio Vranješa koji je pogodio za 1:0.

U 11. minuti Ziljkić je lukavim udarcem probao iznenaditi Horkaša, ali je golman Zrinjskog uz male probleme ipak uspio uhvatiti loptu.

Zrinjski je najbolju priliku imao u 20. minuti kada je Tičinović pokušao lobom iznenaditi Pavlovića, ali je loše zahvatio loptu. Minutu kasnije probao je i Trebotić čiji udarac blokira Dujaković.

Raspoloženi Ziljkić u 37. minuti ponovno je poslao dobru loptu za Vranješa, ali on šutira slabijom desnom nogom i lopta odlazi daleko pored gola.

U samoj završnici prvog poluvremena probao je Trebotić, ali je njegov udarac blokiran nakon velike gužve i Borac na predah odlazi s vodstvom od 1:0.

U drugom poluvremenu nije bilo puno prilika do 63. minute kada Milojević sa svoje polovice šalje sjajnu loptu za Vranješa, a goste u posljednji trenutak spašava Barbarić.

Govedarica je u 68. minuti nakon jedne polukontre uputio odličan udarac, ali Pavlović brani. Nekoliko sekundi kasnije je nakon Filipovićevog ubačaja iz kornera glavom probao Mašić, a lopta odlazi malo pored stative.

Do kraja utakmice nije bilo puno uzbuđenja i Borac dolazi do treće pobjede ove sezone, dok je Zrinjski upisao drugi poraz.

Zrinjski će u sljedećem kolu ugostiti Slobodu, a Borac ide na gostovanje u Široki Brijeg.

FK BORAC: Pavlović, Kujundžić (od 76. minute Ćosić), Jovanović, Danilović (od 91. minute Bosančić), Dujaković, Vojnović, Lukić (od 85. minute Kajkut), Vranješ (od 91. minute Cruz), Milojević (od 76. minute Radulović), Ziljkić, Zakarić.

HŠK ZRINJSKI: Horkaš, Ćorluka (od 58. minute Filipović), Zlomislić, Barbarić, Stojkić, Todorović (od 58. minute Govedarica), Mašić (od 77. minute Zec), Jakovljević, Trebotić (od 65. minute Kunić), Enin, Tičinović (od 77. minute Bekić).