Široki Brijeg razbio Vllazniju u sjajnoj atmosferi na Pecari

Nogometaši Širokoga Brijega slavili su s 3:1 protiv albanske Vllaznije u prvom susretu prvog kola kvalifikacija Konferencijske lige igranom u četvrtak navečer pred oko 3.000 gledatelja na stadionu Pecara.

Izabranici Tonija Karačića sjajno su otvorili utakmicu i dominirali na terenu.

U vodstvo su došli u 43. minuti kada je kapetan Mato Stanić sigurno realizirao jedanaesterac. Prethodno je u kaznenom prostoru Gurishta srušio Jurilja, a sudac Aleksei Matyunin pokazao je na ”’bijelu točku”.

Tek što su krenuli s centra gosti su propustili veliku priliku. U velikoj gužvi pred vratima Širokog lopta je došla do Hoxhaja koji je iz neposredne blizine pogodio gredu.

U 53. minuti Širokobriježani su udvostručili vodstvo. Ponovno je ruski sudac dosudio najstrožu kaznu, a opet je siguran bio Stanić.

U 77. minuti, u trenucima kada su gosti bolje stajali na terenu, Široki Brijeg je došao do trećeg pogotka. S desne strane je pred vrata gostiju loptu ubacio Kristijan Medić, a s pet metar za 3:0 pogodio je debitant Daniel Lukić.

Pred kraj utakmice Vllaznija je ostala s igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Krymi, a sudac je na tribine poslao i trenera albanske momčadi Thomasa Brdarića.

Ruski sudac Matyunin podijelio je Albancima čak 12 žutih kartona, a Širokobriježanima četiri.

Sudačka nadoknada bila je izuzetno zanimljiva. Alen Jurilj se u 91. minuti nakon jedne kontre našao sam pred gostujućim vratarom, no dugo je čekao te nije uspio postići pogodak.

Vllaznia je preko Cobe u 92. minuti ublažila poraz. Podsjećamo, od ove sezone UEFA je ukinula pravilo gola u gostima.

Već u sljedećoj minuti Lukić je pucao glavom i pogodio vratnicu.

Široki Brijeg je imao 18 udaraca od kojih je sedam išlo u okvir gola dok su igrači Vllaznije šutirali osam puta od čega tri puta u okvir gola.

Uzvratni susret igra se 15. srpnja na stadionu Loro Boriçi u Skadru.