Široki Brijeg petardom isprašio GOŠK

ŠIROKI BRIJEG – Stadion Pecara. Gledatelja  300. Sudac: Bojo (Kiseljak).

STRIJELCI: 1-0 Barišić(5), 2-0 Wagner (22), 3-0 Wagner (23), 4-0 Zlomislić(73), 5-0 Roskam (77).
ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, I. Džidić, Bertoša (46. Marković), Ljubić, Ješe, Wagner, Ivanković, Roskam, M. Marić, Zlomislić (78. Kožul), Barišić (67. Kordić). Trener: Musa.
GOŠK: Baćak, Žderić, Kvesić (59.Bibić), Hrkać (82. Helvida), Milinković, Karačić (65.Ramović), Dodig, Perić, Jelavić, Božić. Trener: Katalinić.

Samo dvadesetak minuta trebalo je nogometašima Širokog Brijega da u potpunosti slome otpor Gabeljana i povedu s uvjerljivih 3:0.

Unatoč teškom terenu „Plavo-bijeli“ su i u nastavku stvorili još nekoliko izglednih prigoda, od kojih su realizirali dvije, pa su na kraju slavili najuvjerljiviju ovosezonsku pobjedu (5:0).

2′  – Barišić je zamalo bio neprecizan iz izgledne situacije, lopta je otišla pored gola.
5′ – 1:0! Marić je odlično centrirao, a Barišić još ljepše iz voleja s desetak metara pogodio mrežu GOŠK-a.
8′ – Marić je ubacio, a Zlomislić glavom šutirao preko grede.
17′ – Uzvratili su gosti na sličan način, visoki Milinković je zamalo neprecizan.
18′ – Roskam je obišao i Baćka, ali obrana gostiju stigla je spasiti na gol-crti povećanje vodstva domaćih.
19′ – Barišićev prizeman udarac završava tik pored lijeve vratnice.
22′ – 2:0! Nakon udarca iz kuta najprisebniji u kaznenom prostoru gostiju bio je Wagner.
23′ – 3:0! Wagner je pravodobno utrčao na Bertošin ubačaj i iz neposredne blizine s prve vratnice još jednom zatresao mrežu iza Baćkovih leđa.
37′ – Dodig je okušao udarac s ruba kaznenog prostora, no Baćak je bio na mjestu.
45′ – Perić je izbio sam pred Bilobrka nakon Bertošine pogreške, no spetljao se kada mu je vratar domaćih krenuo ususret. Ipak, povratna lopta za Perića, oštar udarac, ali Bilobrk je ponovno na visini zadatka.
55′ – Povratna lopta Ljubića za Roskama koji s 12-13 metara šutira preko gola.
71′ – Odličan ubačaj Ljubića, ali Kordić umjesto glavom s pet metara pokušava volejem, bez učinka.
72′ – Kordić s tri metra ne uspijeva ubaciti loptu u mrežu izaBbaćkovih leđa, vratar gostiju refleksno sjajnom intervencijom spašava čist gol.
73′ – 4:0! Zlomislić je kroz šumu nogu oštro šutirao s ruba kaznenog prostora i pogodio donji lijevi kut GOŠK-ovih vrata.
75′ – Kordićev pokušaj s 18 metara završava preko gola.
77′ – 5:0! Roskam se sjurio s pola igrališta i kada mu je Baćak krenuo ususret, rutinirano je plasirao loptu u nebranjeni dio gola.