Široki Brijeg: Odana počast poginulim i umrlim braniteljima

U povodu blagdana Svih svetih i Dušnog dana na Trgu širokobrijeških žrtava kod Križa položen je vijenac i zapaljene su svijeće za sve poginule i umrle širokobriješke branitelje i domoljube.

Vijenac su položili i svijeće zapalili gradonačelnik Ivo Pavković sa suradnicima, predsjednik Gradskog vijeća Vilson Crnjac sa suradnicima, predsjednik Vlade Županije Zapadnohercegovačke Predrag Čović, ministar hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata u Vladi Županije Zapadnohercegovačke Mladen Begić, ministar pravosuđa u Vladi Županije Zapadnohercegovačke Vjekoslav Lasić, predstavnici s državne i federalne razine vlasti, te predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata.

Ovim činom odana je počast i izraženo trajno sjećanje na sve branitelje koji su položili svoje živote u obrani svoga naroda, priopćeno je iz Grada Širokog Brijega.

U Posušju položeni vijenci i upaljene svijeće za poginule i umrle branitelje HVO-a

Čitlučani odali počast poginulim i umrlim braniteljima

Tomislavgrad se prisjetio branitelja povodom svetkovine Svih svetih

(www.jabuka.tv | Foto: Grad Široki Brijeg)





21 komentar

  • Ja koliko vidim,ovdje je više političara,direktora firmi koji su u nadležnosti općine,elite iz županije,i poneki iz udruga nego branitelja,što dovoljno govori o samoj objavi ovoga okupljanja.
    Pozdrav braniteljima ma gdje god bili, a pokoj vječni svim poginulim i umrlim Hrvatskim braniteljima.

  • Jedni te isti uhljebi iz udruga koje ne mozes smjeniti vec 30 god i politicari. To govori sve o ovome . Pravim i iskrenim braniteljima ovo se sve gadi. Sve je profit i nista vise.

    • Zna li im itko reći da skinu sunčane naočale kada odaju počast? Malogradjani, da ne kažem maloumi.

  • Punili su grobnice
    dok su vikali s pozornice i ljubili sahovnice
    sad ih gledas na vrhu, dezertere, profitere
    al’ nema deterdzenta sto krvave ruke pere
    Lupio si petama za svoju domovinu
    a izgubio rodbinu za njihovu imovinu
    oni su u lovi, a ti jedva si ziv
    lupio si petama, ‘ko ti je kriv
    Lupi petama, neki to i mogu
    a drugi su lupili pa su ostali bez nogu
    jer sad je drugacije, jedni se ubijaju
    drugi stanove imaju i penzije primaju
    Daj doktorsku potvrdu da napunimo konte
    pune su udruge, al’ prazne su bile fronte

  • Zbog ovakbih iz ovih tzv. udruga koji su dobili zeljista imaju po dvije mirovine, skrb, …, i ovih iz ove stranke na vlasti koji to podržavaju braniteljski dodatak ce biti 1.5 km po mjesecu, fuj lopine jedine.

  • DALI PTEDSTAVNICI,, UDRUGA,, AKO RADITE STO VAM STATUT NALAZE
    JELI RADITE I JESULI NAKON TRIDESETAK GODINA OBITELJI KOJE PREDSTAVLJATE RAVNOMJERNO OBSKRBLJENE? TROŠITE PEDESETAKA TISUCA K, M, GODISNJE ZASTO, DA SE POKAŽETE NAMOSTU, KOJI KARAKTER,
    KRIVI SU ONI KOJI SU VAS DOVELI U TAJ STATUS,

  • Bravo tu su svi koji trebaju bit , eo i naseg malog Hrvata Mrte i velikog domoljuba dok je lijan bio drzi se njega a zadnjih 16 g uzima naknade od raznih zavoda i drzi predavanje o svemu sve zna nas mali Mrta a najbolje mu ide ulizivanje .

  • Tuzno je gledati ove pojedine face sto sa ratom veze nemaju. Stare dripine koje su se nakrali u ovih 30 god na muci istinskih branitelja i domoljuba kojim je obećano 1.5 km po mjesecu u ratu. A ovi sa slika udbasi imaju po par stanova u Zagrebu i po moru. I uzivaju na funkcijama i placama od 4-6 tisuca km.

  • Sve te udruge triba da se finacirju od clanarina, pa bi onda imalo smisla sve ovo,jer nismo se mi borili za razne udruge koje mi placamo

  • Za Galac,
    Udruge su potrebne, one koje su svrsishodne, i da se brinu za zakonske odrednice kojima je potrebna pomoc maloj djeci, starim roditeljima, Svatko neka se kiti svojim cvijecem l p.

      • Pravi branitelji nisu bili u ratu ni za kakav novac,mi smo isli za ideale,slobodu,drzavu … a ove udruge su svrha same sebi, muzu novac iz proracuna a nikakva ucinka,jedna velika sramota su

  • Kao pripadnik Poskok bojne s Kočerina od prvog do zadnjeg dana mi je mučno od ovih tipova..Mrta,mali Lasić,Dario ,ovaj Crnjac,Boro itd..Pa neki se nisu bili ni rodili a neki su bili u mišjoj rupi,ali samo vršljaju po opcini i uzimaju pare.Cudo nije bilo Mire Kljucara ,Toše ?Ko j… nas postene ljude koji nismo htjeli ni invalidninu ni ista materijalno ni prije jer nismo krali tuđe televizire i freze a ni poslije invalidnine itd.
    Strasno je da opet nikog nema s Kocerina kao da mi i ne postojimo ili nismo bili u ratu.Sram neka bude organizatore jer su obicna nesposobna gamad..DOSTA JE OVOG BEZOBRAZLUKA VIŠE, JER ISPADA DA SU SAMO OVAJ BORO H. I KRISTIJAN C. BRANILI OVAJ NAROD.
    MRŠŠŠ.Ali oni su tamo di ima šoldi i nema obraza.Sramite se.

Komentiraj: