Sinjski Junak nanio prvi poraz Zrinjskom na pripremama

U drugoj pripremnoj utakmici nogometaši Zrinjskog poraženi su na terenu Sport centara u Međugorju od sinjskog Junaka s rezultatom 1:2.

Nakon što su u prvoj pripremnoj utakmici bili bolji od hrvatskog drugoligaša Croatije iz Zmijavaca (četvrti u 2. HNL) i slavili rezultatom 3:0, ovaj put je slavila pretposljednja momčad 2. HNL iz Sinja, koja je ove sezone ušla u ovaj rang natjecanja.

Trener Mostaraca, Sergej Jakirović na teren je poslao dvije kombinirane momčadi, a debitirao je i mladi Abel Kalfić koji je u prvom dijelu sezone bio prvi strijelac NK Jadran LP, a koji se nalazi na probnom radu u Zrinjskom.

Zrinjski je poveo krajem prvog poluvremena. Nemanja Bilbija je sjajno iskoristo odlično proigravanje Ibaneza i doveo Plemiće u vodstvo. Ali to vodstvo nije dugo trajalo.

Praktično, već u idućem napadu Sinjani su izjednačili preko Koreanca Sea koji je matirao Brkića nakon jednog prekida za 1:1, a tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme.

Zrinjski je u nastavku stvorio dosta prigoda, a vrijedi izdvojiti vratnicu Dragana Juranovića.

Ipak Junak je u 74. minuti poveo nakon velike gužve u šesnaestercu Zrinjskog. Tu se najbolje snašao Leo Andrić i pogodio za preokret sinjskog drugoligaša.

To se ispostavio kao konačan rezultat i Zrinjski je tako upisao prvi poraz na pripremama. Sljedeći protivnik bit će im federalni prvoligaš Čapljina, ove subote s početkom u 14 sati.

ZRINJSKI: Brkić, Ćorluka, Ibanez, Jakovljević, Gačić, Bošković, Trebotić, Filipović, Bilbija, Sahiti, Mašić (Drugo poluvrijeme: Varvodić, Kordić, Magdić, Krešić, Vukoja, Enin, Arežina, Marušić, Božić, Juranović, Kalfić)

JUNAK: Runje, Vuković, Botica, Manenica, Barać, Vardić, Mihovilović, Seo, Jandrek, Šiško, Mastelić.