Sigurna pobjeda Zrinjskog na domaćem terenu protiv Slobode

HŠK Zrinjski Mostar upisao je laganu pobjedu na domaćem terenu protiv FK Sloboda Tuzla. Plemići su pobjednički rezultat od 2:0 postavili već u prvom poluvremenu.

Mostarci su u ovaj susret ušli u dobrom ritmu. Iako su Tuzlaci u početnim minutama bili agresivni i napadali, čak stvorili i jednu priliku, Zrinjski je brzo preuzeo inicijativu i došao do prvog pogotka.

U 18. minuti nakon ubačaja Filipovića za 1:0 u strijelce se upisao Nemanja Bilbija.

Vidljiva je bila razlika u kvaliteti na terenu tako da domaćinima nije trebalo puno vremena da udvostruče svoje vodstvo. Desetak minuta kasnije na 2:0 povisuje Škrbić. Asistenciju je, ovoga puta, upisao Bilbija.

Nakon drugog gola ritam utakmice je opao. Zrinjski je zadržao posjed, a nogometaši Slobode nisu uspijevali kreirati nikakvu prijetnju domaćinima.

Nakon prvog poluvremena u svlačionici je ostao Bilbija, a u igru je ušao Jajalo. U drugom poluvremenu Sloboda je prikazala nešto bolju igra, dok je Zrinjski djelovao bezidejno.

Sloboda je do kraja bila opasnija, ali do promjene rezultata nije došlo.

Zrinjski sljedeću utakmicu igra na domaćem terenu u srijedu u Kupu BiH kada im u goste dolazi Tuzla City, a u nedjelju Plemići gostuju Širokom na Pecari u okviru Premijer lige BiH.

Plemići su u ovom susretu imali odličnu podršku navijača.

Rezultati by SofaScore

HŠK Zrinjski Mostar: Horkaš, Čirjak, Zlomislić, Brabarić, Stojkić, Jakovljević, Filipović, Zec, Tičinović, Škrbić, Bilbija.

FK Sloboda Tuzla: Golubović, Salihović, Beganović, Husejinović, Bekrić, Bekić, Hajdarević, Marinković, Stojanović, Maksimović, Mujagić