Sigurna pobjeda Širokog protiv Proma

Košarkaši Širokog upisali su novu pobjedu u prvenstvu BiH. Na Pecari su slavili sigurnu pobjedu nad KK Promo iz Donjeg Vakufa s rezultatom 89:76.

Širokobrijaženi su dočekali Vakufljane nakon dvije odlične utakmice i pobjede, ali i jednog teškog poraza na turniru ABA 2 lige u Sarajevu.

Prve dvije dionica igre bile su dosta ujednačene, ali domaći su obje dobili i može se reći da su veći dio držali utakmicu pod kontrolom. U prvoj četvrtini završilo je 22:20 za Široki, a u drugoj 21:20, stoga se na poluvrijeme otišlo uz prednost od tri koša razlike za Široki (43:40).

Široki prelama utakmicu u trećoj četvrtini predvođen sjajnim Thomasom i Buljevićem i odvaja se na nedostižnu razliku za goste.

Ovu dionicu Široki dobiva s 27:18, odnosno odvaja se na ukupno 12 razlike na kraju iste.

Dario Drežnjak je ponovno odigrao dobru utakmicu

Gosti su pokušavali pritisinuti Široki u posljednoj četvrtini, ali domaći su znalački čuvali prednost i na kraju zasluženo slavili s 89:76.

Najbolji u domaćim redovima bio je Aaron Thomas, koji se pokazao kao pravo pojačanje za Široki. Postigao je 21 koš, a k tome pridodao i sedam asistencija. Uz njega dobru utakmicu odigrali su i Lovro Buljević sa 17 koševa i 7 skokova te Dario Drežnjak s također 17 koševa te devet skokova.