Shaqiri heroj Liverpoola: Redsi slavili u najvećem engleskom derbiju i vratili se na vrh

U najvećem derbiju engleskog nogometa Liverpool je na Anfieldu pobijedio Manchester United s 3:1 i vratio se na prvo mjesto Premierlige.

Liverpool je ovom pobjedom produžio niz bez ligaškog poraza na 18 utakmica što je novi klupski rekord. Posljednji poraz u Premierligi Redsi su upisali prošle sezone u svibnju na gostovanju kod Chelsea (0:1).

Momčad Jürgena Klopa je ujedno i ostvarila prvu pobjedu protiv Uniteda u zadnjih devet međusobnih susreta.

Domaćin je poveo u 24. minuti golom Sadija Manea. Fabinho je poslao sjajnu loptu prebacivši posljednji red Unitedove obrane, Mane je primio loptu na prsa, spustio je i zabio za vodstvo Liverpoola.

United je izjednačio u 33. minuti golom Jessea Lingarda nakon velike pogreške vratara Alissona Beckera. Lukaku je ubacio s lijeve strane pred gol, Alisson je uhvatio loptu, ali mu je ona pobjegla, a na nju je natrčao Lingard i u padu zabio za 1:1.

Domaćin je stigao u novo vodstvo u 73. minuti preko Xherdana Shaqirija koji je ušao u igru samo dvije minute ranije. Isti je igrač u 81. minuti bacio domaće navijače u trans postigavši za 3:1 i približivši Liverpool velikoj pobjedi.

Dejan Lovren je odigrao cijeli susret za domaći sastav.

U ranije odigranim susretima Southampton je priredio iznenađenje pobijedivši Arsenal s 3:2, dok je Chelsea na gostovanju porazio Brighton sa 2:1.