Sevilla u posljednjim sekundama izvukla bod na Kantridi

U susretu drugoga kola skupine G Europske lige Rijeka je pred 9.500 gledatelja na stadionu Kantrida odigrala protiv branitelja naslova Seville 2:2 primivši drugi pogodak u sudačkoj nadoknadi.

Golove za Rijeku zabili su Andrej Kramarić (53-11m) i Zoran Kvržić (68), a strijelci za španjolski sastav bili su Iago Aspas (26) i Stephane Mbia (90+2). Sevilla je od 52. minute igrala bez isključenog Timothea Kolodziejczaka, javlja HRT.

Sevilla je odlično otvorila utakmicu. Andalužani su u prvih deset minuta uputili tri nezgodna udarca, no Vargić je bio spreman. No, ni odličan vratar Rijeke nije mogao spriječiti gol u 26. minuti. Tomečak je napravio veliku pogrešku i loptu je glavom dodao do Aspasa koji je s 12 metara neobranjivo smjestio loptu iza Vargića. Tomečak je želio izbiti loptu, no to je odradio loše, a Sevilla je odmah kaznila njegovu pogrešku.

Do kraja prvog dijela Sevilla je rutinski obranila vodstvo, a koliko su Andalužani bili dominantni pokazuje i podatak da Rijeka u prvih 45 minuta nije uputila nijedan udarac u okvir španjolskog gola.

Sevilla je vrlo lako mogla do gola i u 50. minuti kada je obrana domaćeg sastava još jednom katastrofalno reagirala. Lešković je promašio loptu u svojem kaznenom prostoru, ali je na svu sreću Vidalu iz neposredne blizini pucao pored gola. Dvije minute poslije dogodio se ključni trenutak utakmice. Kramarić je izbio sam pred golmana, a stoper Kolodziejczak ga je srušio skrivivši jedanaesterac.

Francuz je za svoj start ‘nagrađen’ crvenim kartonom, a Kramarić je sigurno realizirao kazneni udarac. Samo tri minute poslije Rijeka je mogla u potpunosti okrenuti rezultat, no Jugović je u sjajnoj situaciji loše pucao.

Međutim, u 68. minuti je na Kantridi nastala ‘ludnica’. Rijeka je povela golom Kvržića na asistenciju sjajno raspoloženog Kramarića.

Nažalost, hrvatski sastav nije izdržao do kraja. U sudačkoj nadoknadi Mbia je izjednačio na 2:2 spasivši Španjolce poraza, javlja HRT.

U drugom dvoboju iz ove skupine Feyenoord je u Rotterdamu pobijedio Standard 2:1. Golove za nizozemski sastav zabili su Sven van Beek (47) i Elvis Manu (84), a za Standard pogodak je postigao Jonathan Viera (65).

Nakon dva kola na ljestvici vodi Sevilla s četiri boda, Feyenoord i Standard imaju po tri boda, a Rijeka je na četvrtom mjestu s bodom.

U susretu trećeg kola Rijeka će 23. listopada ugostiti Feyenoord, a Standard putuje u Sevillu.