Sevilla produžila prokletstvo Benfice, Rakitić najbolji igrač finala

Nogometaši Seville osvojili su Europsku ligu nakon što su u lutriji izvođenja jedanaesteraca svladali Benficu. Nakon raspucavanja bilo je 4:2 za Španjolce, nakon što je 120 minuta finala u Torinu bilo bez pogodaka.

Sevillin vratar Beto skinuo je dva jedanaesterca portugalskih igrača, a Gameiro je bio siguran u četvrtoj seriji i donio španjolskoj momčadi drugi europski trofej nakon 2007. godine.

S druge strane, Benfica je izgubila drugo uzastopno finale, a i dalje je bez europskog trofeja još od 1962. godine kada ju je ‘prokleo’ mađarski trener Gutman koji je izjavio kako Benfica ‘neće još 100 godina osvojiti europski trofej’ nakon što mu je klub uskratio povišicu.

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Rakitić proglašen je igračem finalnog dvoboja.

Rakitić je tijekom utakmice poslao nekoliko upotrebljivih lopti prema svojim navijačima, a najbolji potez povukao je u 53. minuti kada je dubinskom prizemnom loptom uposlio Reyesa, no udarac španjolskog napadača prohujao je pored vratnice.

Rakitić je drugi hrvatski nogometaš koji je kao kapetan odveo svoju momčad do naslova pobjednika Europske lige, to isto uspjelo je i Dariju Srni sa Šahtarom 2009.