Sevilla napravila najbolji posao, Bešiktaš poražen u Belgiji

U talijanskom okršaju u osmini finala Europske lige Fiorentina i Roma su u Firenzi odigrale 1-1, dok je branitelj naslova Sevilla u sjajnom dvoboju na gostovanju pobijedila Villarreal 3-1 i posve se približivši plasmanu u četvrtfinale.

Fiorentina je povela golom Josipa Iličića u 17. minuti, a izjednačio je Seydou Keita u 77. minuti. Roma je mogla i ranije do pogotka, no Adem Ljajić je promašio jedanaesterac u 60. minuti. Točnije Neto je sjajno zaustavio njegov udarac i tako se iskupio za prekršaj kojim je skrivio kazneni udarac.

Sevilla je u sjajnoj utakmici na El Madrigalu pobijedila Villarreal 3-1 i mirno dočekuje uzvrat na svom stadionu. Gosti su poveli pogotkom Vitola već u 13,21 sekundi utakmice čime je Vitolo postao strijelac najbržeg gola u povijesti ovog natjecanja. Na 2-0 je povisio Stephane Mbia u 26. minuti. Villarreal je smanjio u 48. minuti preko Luciana Vietta, no Sevilla je svega dvije minute kasnije zabila i treći gol, a strijelac je bio Kevin Gameiro.

Napoli je pobijedio moskovski Dinamo 3-1 nakon što su gosti poveli već u drugoj minuti golom Kevina Kuranyija. Međutim, Talijani su do konca poluvremena okrenuli rezultat, a dvostruki strijelac je bio Gonzalo Higuain (25, 31-11m). Na otvaranju drugog dijela gostujući veznjak Roman Zobnin je dobio crveni karton i olakšao put Napoliju prema pobjedi. Kazna je stigla u 55. minuti kada je Higuain zabio svoj treći gol na utakmici za konačnih 3-1.

Rezultat je preokrenuo i Everton protiv kijevskog Dinama pobijedivši 2-1. Gosti su poveli golom Oleha Guseva u 14. minuti, no Englezi su ipak uspjeli slaviti. Izjednačio je Steven Naismith u 39. minuti nakon sjajnog prodora Romela Lukakua, a belgijski napadač je u 82. minuti realizirao kazneni udarac za pobjedu.

U ranije odigranim susretima nogometaši Wolfsburga pobijedili su Inter 3-1, Bešiktaš Slavena Bilića poražen na gostovanju u Belgiji od Club Bruggea 1-2, dok je Dnjipro pobijedio Ajax 1-0.

Inter je u Wolfsburgu poveo već u šestoj minuti golom Rodriga Palacija, no ‘vukovi’ su u nastavku susreta okrenuli rezultat postigavši tri gola. Wolfsburg je ovom pobjedom prekinuo Interov niz od deset susreta bez poraza u Europi ove sezone.

Strijelci za jedinog preostalog njemačkog predstavnika u Europskoj ligi bili su Naldo (28) i Kevin De Bruyne (63, 76). Wolfsburg je imao još nekoliko odličnih prilika, no Juan Pablo Carizzo je upisao nekoliko odličnih obrana.

Bešiktaš je vodio 1-0 u Belgiji, no Club Brugge je okrenuo rezultat i s prednošću od jednog gola putuje na uzvrat u Istanbul. Bešiktaš je poveo golom Gokhana Torea u 46. minuti. Izjednačio je Tom De Sutter u 62. minuti, a pobjedu Bruggeu donio je Refaelov iz jedanaesterca u 79. minuti.

Belgijskom sastavu je ovo bila 13. utakmica u nizu ove sezone u Europi bez poraza, pri čemu deseta pobjeda. Bio je to ujedno i prvi poraz Bešiktaša od nekog belgijskog kluba. U dosadašnjih pet susreta ostvario je tri pobjede i dva remija.

Dnjipro je golom Romana Zozulje u 30. minuti pobijedio Ajax 1-0. Ukrajinski sastav je prvi put stigao do osmine finala Europske lige, a sada ima priliku načini i korak više.

Zenit je St Peterburgu pobijedio Torino 2-0. Ključni trenutak utakmice dogodio se u 28. minuti kada je Torino ostao s igračem manje nakon što je isključen Marco Benassi. Mladi 20-godišnji veznjak je u 12. minuti dobio prvi žuti, a 16 minuta kasnije i drugi žuti karton. Zenit je s igračem više rutinski stigao do pobjede, a golove su postigli Axel Witsel (38) i Domenico Criscito (53).