Sevilla je opet osvojila Europsku ligu: Andalužani u sjajnoj utakmici bolji od Brozovića i Intera

Večeras je u Koelnu odigrano finale Europske lige između Intera i Seville. Inter je želio prekinuti sušno razdoblje  kada su trofeji u pitanju, ali je Sevilla još jednom pokazala da je Europska liga njezino natjecanje.

U sjajnoj utakmici Sevilla je slavila rezultatom 3:2 i po šesti put (bez izgubljenog finala) osvojila drugi po vrijednosti UEFA-in trofej, prenosi Sportsport.ba

Počelo je odlično za Inter koji je poveo u petoj minuti kada je Romelu Lukaku penal koji je izborio pretvorio u 1:0. Samo sedam minuta kasnije, međutim, Navas ubacuje, a De Jong glavom pogađa za 1:1.

Sevilla je nakon postignutog gola nastavila s presingom, ali većih prilika nije bilo sve do 33. minute. Ovaj put je Banega ubacio iz slobodnjaka, a De Jong pogodio za preokret, 2:1.

Ipak, tri minute kasnije Inter uzvraća. Brozović ubacuje, a Diego Godin pogađa za 2:2 i rezultat prvog poluvremena.

Velike prilike su izostale na otvaranju drugog poluvremena, ali je onda jedna takva viđena u 65. minuti kada Lukaku izlazi na vratara Seville, ali Bono sjajno brani.

Devet minuta kasnije Sevilla stiže do prednosti. Diego Carlos je uputio udarac škaricama, lopta je pogodila i Lukakua i završila iza Handanovićevih leđa za vodstvo Andalužana od 3:2.

Veliku priliku za izjednačenje Inter je imao u 82. minuti, ali je Kounde nekako uspio na gol liniji zaustaviti pokušaj Alexisa Sancheza koji je nekoliko minuta ranije ušao u igru.

Očekivano, gledala se do kraja utakmice ofanziva Intera, ali Nerazzurri nisu uspjeli stići do gola, pa je Sevilla došla do velikog trofeja.