Šest komada u mreži Radničkog za novo finale Širokog Brijega u Borovu

Nogometaši Širokog Brijega i sedmu godinu u nizu igrat će finale Memorijalnog turnira “Blago Zadro” u Borovu, te tako i po sedmi put imati priliku osvojiti naslov najboljeg na ovom međunarodnom nogometnom turniru.

Širokobriježani su opravdali ulogu favorita u današnjem polufinalnom susretu s niželigašem Radničkim iz Vukovara ostvarivši pobjedu 6:0 (5:0).

Goran Sablić je utakmicu počeo s pričuvnom momčadi, no u drugom poluvremenu pružio je određenu minutažu i nekolicini standardnih igrača. Susret su tako započeli: Zlomislić – Ćorluka, Bralić, Nikić, Miličević, Kožul, Marić, Vukoja, Wagner, Baraban.

Vodeći gol u 8. minuti iz kaznenog udarca postiže Wagner, a nakon što je prethodno u kaznenom prostoru Radničkog jedan od njihovih igrača loptu zaustavio rukom.

Dvadesetak minuta kasnije Slavko Bralić je na asistenciju Bože Vukoje udvostručio prednost, a onda su golovi počeli padati kao na tekućoj vrpci.

Wagner u 33. minuti na asistenciju Jure Ivankovića postiže treći, potom Ivanković na asistenciju Ivana Miličevića u 35. minuti četvrti, te Josip Ćorluka nakon nove Ivankovićeve asistencije u 41. minuti zgoditak za rezultat prvog poluvremena od 5:0 u korist širokobriješkog premijerligaša.

U nastavku utakmice viđen je još jedan gol, a strijelac za konačnih 6:0 bio je Stipe Jurić u 78. minuti nakon proigravanja Dine Ćorića.

Široki Brijeg u nedjeljnom finalu (16 sati) igra s Cibaliom koja je u prvoj utakmici subotnjeg dijela programa s minimalnih 1:0 pobijedila Vukovar 1991, a taj jedini gol postigao je Marko Dabro u 38. minuti utakmice.