Senzacija u Zenici: Čelik izbacio Sarajevo iz Kupa BiH

Nogometaši Čelika pobijedili su Sarajevo i izbacili ovu momčad iz Kupa BiH, a oni su danas u susretu 1/16 finala slavili nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca rezultatom 5:4. U regularnih 90 minuta rezultat je glasio 1:1.

Nakon nešto opreznijeg, ali vrlo borbenog početka utakmice s obje strane, prva šansa zabilježena je u 15. minuti kada je Čataković sjajno šutirao, ali je greda spasila Čelik.

U drugoj šansi ponovno se istaknuo Čataković koji je izvrsnim udarcem pogodio same rašlje domaćeg gola i Bordo ekipi donio prednost s kojom su otišli na odmor.

Uspio je Čelik u 48. minuti doći do poravnanja, no svirana je nedozvoljena pozicija, da bi na drugoj strani iz izgledne situacije Mulahusejnović bio neprecizan.

Tomašević je igrao rukom, sudac pokazuje na bijelu točku, a siguran realizator bio je Durmiš koji pogađa gol.

Sarajevo je moglo u 67. minuti doći do novog vodstva, ali je Trako nakon kornera pogodio okvir gola, a novu šansu bilježimo u 72. minuti kada je Durmiš s lijeve strane šutirao van okvira gola Sarajeva.

Do kraja susreta rezultat se nije promijenio, pa je putnik u osminu finala odlučen nakon jedanaesteraca. Tu su se bolje snašli nogometaši Čelika koji su bili precizniji i na kraju ostvarili senzacionalnu pobjedu.

Pobjeda je, jasno, senzacionalna iz razloga što se Čelik trenutno natječe u Drugoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine, što je u konačnici treći rang bh. nogometa.

Na kraju svega, očekuje se da će trener Sarajeva Feđa Dudić nakon ovog sramotnog poraza napustiti klupu Bordo ekipe.