Senzacija na Australian Openu: Mladi Grk izbacio Federera

Roger Federer je ispao već u osmini finala Australian Opena, budući da je s 3:1 u setovima poražen od grčkog tenisača Stefanosa Tsitsipasa.

Tsitsipas je hrabro odigrao današnji meč i nije previše mario zbog činjenice da je nasuprot sebe imao jednog od najvećih tenisača svih vremena.

U prvom setu nije bilo breakova, a u tie-breaku je Federer nakon velike borbe dočekao jednu grešku Tsitsipasa, pa je poveo s 1:0. Mora se reći da je neko iz publike uzviknuo ‘aut’ nakon što je Grk pogodio liniju i to je uveliko odmoglo Tsitsipasu u ključnom poenu, piše Sportsport.ba.

Bez breaka je protekao i drugi set. Federer je imao čak četiri set-lopte, ali Tsitsipas se izvukao i na kraju u tie-breaku došao do izjednačenja.

Prvi break viđen je tek u trećem setu. Pri rezultatu 6:5 za Tsitsipasa, Federer je očajno servirao, pa je grčki tenisač došao do preokreta.

U četvrtom setu su obojica kvalitetno servirali, pa je po treći put odluka padala u tzv. dodatnom 13. gemu. Tsitsipas je stigao do najveće pobjede u karijeri i do prvog četvrtfinala.

U četvrtfinalu će igrati protiv Roberta Bautiste-Aguta, koji je ranije bio bolji od Marina Čilića. Prethodno je ispao i Grigor Dimitrov, ostaju Rafa Nadal i Novak Đoković glavni kandidati za titulu u Melbournu.