Senzacija godine: Najgora momčad Serie A uzela prvi bod, golman zabio Milanu za 2:2

Nevjerojatnu senzaciju priredila je najslabija momčad Serie A. Na svom su terenu u 15. kolu izborili prvi bod sezone protiv velikoga Milana (2:2).

Milan je usprkos slaboj formi bio apsolutni favorit, a kad je Bonaventura u 38. minuti zabio za 0:1 činilo se kako će Benevento upisati još jedan poraz. U 50. minuti domaćin je opasno zaprijetio, mladi vratar Donnarumma izvrsnom je reakcijom obranio, ali Puscas je pospremio odbijanac u mrežu za 1:1.

Niti sedam minuta kasnije Nikola Kalinić zabio je glavom za 1:2 i prekid svoga golgeterskoga posta koji je trajao mjesec i pol dana. Hrvatskom napadaču to je tek četvrti pogodak za Milan u prvenstvu ove sezone.

U 75. Milanu je isključen Romagnoli, a s igračem više Benevento je vidio svoju šansu i jurnuo po povijesni bod. Debelo u sudačkoj nadoknadi, u 95. minuti vratar Brignoli šokirao je Italiju zabivši za 2:2. Iz slobodnoga udarca na 20-ak metara iskosa na lijevoj strani Cataldi je ubacio, a Brignoli bio najviši u skoku i glavom poslao loptu u mrežu.

Milan nakon 15 utakmica ima tek 21 bod na sedmom mjestu ljestvice, prenosi Index.hr. Vodeći Napoli ima 31 bod. Benevento je posljednji s bodom, a do sigurne zone nedostaje mu još barem devet.