Sedmerci koštali rukometaše Širokog poraza od RA Čapljina

Poslije briljantnoga izdanja i pobjede nad Zrinjskim na otvaranju nove sezone Lige Herceg-Bosne rukometaši Širokog nisu uspjeli nešto slično ponoviti u susretu s RA Čapljina, te su na domaćem parketu upisali zaslužen poraz rezultatom 29:36 (14:16).

Krajnji rezultat izgleda poprilično previsok s obzirom na ono što je prisutna publika gledala tijekom većega dijela susreta, jer su dvije momčadi bile dosta ravnopravne, kako igrački tako i rezultatski, pa je primjerice Široki imao prednost 25:24 i tim rezultatom se ušlo u završnih 15 minuta utakmice, no tada se događa pomalo neshvatljiv pad u igri domaćina, previše i tehničkih pogrešaka, kao i promašaja u otvorenim situacijama, a gosti znalački sve to kažnjavaju i susret uspješno privode kraju.

Utakmica je od početka bila ravnopravna, pa su gosti bili prva momčad koja je povela sa dva gola razlike, a dogodilo se to pri rezultatu 7:9 nakon čega je domaći trener Bilać zvao minutu odmora, međutim gosti su i dalje držali prednost od 2-3 gola razlike, te na poluvrijeme otišli s prednošću 16:14.

Kada su u nastavku susreta domaćini poravnali na 22:22, a nešto kasnije i poveli 24:23 stvorio se dojam kako ponovno mogu do pobjede, jer je utakmica neodoljivo podsjećala na susret igran prije tjedan dana sa Zrinjskim.

Ipak, loša realizacija sedmeraca, dosta tehničkih pogrešaka u završnici utakmice, ali isto tako mora se priznati i dopadljiva predstava Čapljinaca rezultirali su njihovom sigurnom pobjedom.

Krešić je sa 9 zgoditaka bio prvo ime susreta, a za razliku od domaćih igrača koji su promašili čak pet sedmeraca on je pri izvođenju udarac sa sedam metara imao stopostotnu realizaciju, odnosno 4/4. Pored njega u redovima pobjedničke momčadi istakli su se još Akrapović sa 6, te Previšić i Jakić sa po 5 postignutih golova.

Širokobriješke strijelce su predvodili Marušić i Hrkać, koji su po 7 puta pogađali suparničku mrežu, iako je možda čak najbolji dojam ostavio Stanić sa 4 postignuta zgoditka na poziciji lijevog krila.

ŠIROKI BRIJEG – SC “Tucak”. Utakmica 2. kola Lige Herceg-Bosne: HRK Široki – RA Čapljina 29:36 (14:16). Sedmerci: HRK Široki 5 (10), RA Čapljina 4 (4). Isključenja: HRK Široki 12 minuta, RA Čapljina 14 minuta.

HRK ŠIROKI: Slišković, Jelić, Marušić (7), Hrkać (7), Šušak (3), Mandić (1), Lončar (2), Stanić (4), Penavić, Musa (1), Kožul (1), Bubalo, Kraljević, Zovko, Marić (3), Soldo. Trener: Mihovil Bilać.

RA ČAPLJINA: S. Ljubić, Jurković, Akrapović (6), Buntić (4), Šakota, Pehar, M. Ljubić (2), Kozarić (1), Jovanović, Cvitanović (3), Krešić (9), Bule (1), Dragičević, Previšić (5), Jakić (5), Matić. Trener: Zoran Akrapović.