Schalke već 13 kola bez pobjede, važna pobjeda Augsburga

Nogometaši Schalkea produžili su niz bez ligaške pobjede na 13 utakmica, nakon što su u dvoboju 31. kola njemačkog prvenstva odigrali 1-1 protiv Bayer Leverkusena.

Schalke je zadnju pobjedu u prvenstvu ostvario 17. siječnja protiv Borussije Moenchengladbach (2-0), a nakon toga je spojio šest remija i sedam poraza.

U susretu protiv Apotekara, Schalke je poveo u 51. minuti golom Daniela Caligurija iz jedanaesterca, a izjednačio je Paulinho u 81. minuti.

U drugom nedjeljnom susretu Augsburg je na gostovanju pobijedio Mainz sa 1-0 ostvarivši važnu pobjedu u borbi za prvoligaški spas.

Pogodak odluke zabio je Florian Niederlechner u 43. sekundi utakmice, javila je Hina.