Real Madrid rutinskom pobjedom ostao u utrci s Barcelonom

Španjolski nogometni velikan Real Madrid pobjedom 3-1 protiv Eibara na stadionu Alfredo di Stefano krenuo je u nastavak La Lige koja je mirovala tri mjeseca zbog pandemije koronavirusa.

Kraljevski klub je rutinski stigao do tri boda i tako nastavio lov za vodećom Barcelonom.

Real je sav posao obavio u prvom poluvremenu postigavši tri gola, a strijelci su bili Toni Kroos (4), Sergio Ramos (30) i Marcelo (37).

Kroos je pogodio već u četvrtoj minuti lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora. Kapetan Sergio Ramos je nakon pola sata igre povećao na 2-0 nakon nesebične asistencije Edena Hazarda, a priču je zaključio Marcelo sedam minuta kasnije.

Gosti su u nastavku susreta tek malo ublažili poraz, a pogodak u 60. minuti zabio je Predro Bigas. Hrvatski reprezentativac Luka Modrić igrao je za Real do 84. minute kada je umjesto njega u igru ušao Federico Valverde.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 28. kola Athletic Bilbao je na svom San Mamesu protiv Atletico Madrida odigrao 1-1.

Domaćini su poveli u 37. minuti lijepim golom Muniaina, da bi već u 39. napadač Atletico Madrida Diego Costa pogodio za konačnih 1-1. Šime Vrsaljko nije nastupio za goste zbog ozljede koljena.

Dan ranije Barcelona je sa 4-0 u gostima dobila Mallorcu. Ivan Rakitić je za Barcu igrao drugo poluvrijeme, dok je Ante Budimir kod domaćina igrao do 84. minute.

U posljednjem susretu 28. kola Real Sociedad i Osasuna odigrali su 1-1.

Na ljestvici vodi Barcelona sa 61 bodom, Real Madrid je drugi s dva boda manje, a na trećem mjestu je Sevilla sa 50 bodova, prenijela je Hina.