Šarićev solidan doprinos u pobjedi Phoenixa, a Hezonja skroman u pobjedi Portlanda

Dario Šarić i Mario Hezonja noćas su bili u akciji u NBA ligi i to s različitim učinkom. Šarić je odigrao dobro u pobjedi Phoenixa protiv Brooklyna dok je Hezonja bio prilično skroman u pobjedi Blazersa protiv Hawksa.

Dario Šarić s Phoenix Sunsima stigao je do šeste ovosezonske pobjede i na omjeru je 6-3. Sunsi su ugodno iznenađenje, igraju dobru košarku, a Šarić solidno odrađuje svoj dio posla, piše Sportnet.rtl.hr.

Noćas su im u goste došli Brooklyn Netsi i očekivao se izjednačeniji dvoboj, međutim Kyrie Irving i društvo bili su daleko od očekivanog izdanja i upisali su uvjerljiv poraz. Već u prvom poluvremenu Netsi su potonuli i nisu pokazali da to mogu okrenuti u nastavku.

Samo Irving bio je dvoznamenkast u petorci Netsa, upisao je 15 poena uz pet skokova, ali nije to bio niti njegov dobar nastup.

S druge strane Sunsi su imali cijelu startnu petorku na dvoznamenkastom učinku uključujući i Šarića. Dario je igrao 26 minuta i ubacio 12 poena (1/3 za dva, 2/5 za tri, 4/4 slobodna) i tome dodao četiri skoka i tri asistencije.

Devin Booker ubacio je 27 poena uz devet dodavanja, a Ricky Rubio 22 poena uz 12 asistencija.

Portland za razliku do Phoenixa ima problema, uoči dvoboja s Hawksima ostao je i bez Rodneyja Hooda. Atlanta je bila idealan protivnik za dizanje, ali Blazersi ne briljiraju u dosadašnjem dijelu sezone i teško su došli do pobjede, tek u produžetku.

U završnici regularnog dijela imali su vodstvo, no 0.7 sekundi prije kraja Kevin Huerter ubacio je za poravnanje i odveo utakmicu u produžetak. Tamo je Portland ipak bio bolji, Kent Bazemore vezanim tricama otvorio je to razdoblje i pomogao Blazersima da izvuku na kraju uvjerljivih 124:113.

Mario Hezonja ima priliku, ponovno je krenuo u petorci, ali da bi tu priliku i zadržao, mora više. Za 24 minute ubacio je tri poena (1/5 za dva, 1/1 slobodna) uz tri asistencije i dva skoka.

Damian Lillard završio je s 30 poena, sedam skokova i šest asistencija, CJ McCollumdodao je 23 poena i osam skokova, a Hassan Whiteside 21 poen i 12 skokova. Kod poraženih Trae Young ubacio je 35 poena uz deset asistencija.

Minnesota Timberwolvesi bili su na pragu iznenađenja protiv Denver Nuggetsa, ali nisu ga dovršili. U zadnjoj četvrtini serijom 16:0 vratili su se u utakmicu i izborili produžetak gdje je Denver ipak stigao do pobjede. Wolvesiima je presudio Nikola Jokić ubačajem iz teške pozicije dvije sekunde prije kraja produžetka.

Jokić je susret završio s 20 poena i sedam skokova, a na drugoj strani po 25 poena imali su Andrew Wiggins i Karl-Anthony Towns.

Milwaukee se pomučio za pobjedu protiv Thundera te ju je ostvario s tijesnih 121:119 unatoč 36 poena Giannisa Antetokounmpa. Branitelji naslova Toronto Raptorsi iskoristili su lošiju šutersku večer LeBrona Jamesa i njegovih samo 13 poena, ali i 13 skokova i 15 asistencija. Slavili su u Los Angelesu sa 113:104 uz 24 poena i 11 skokova Pascala Siakama te 23 poena i deset asistencija Freda VanVleeta. I sve to bez Kylea Lowryja i Sergea Ibake koji su propustili ovo gostovanje zbog ozljede.