Šarić zabio 13 koševa u pobjedi Minnesote, Zubac ostao na klupi Lakersa

Hrvatski košarkaški reprezentativac Dario Šarić u 113:104 pobjedi Minnesota Timberwolvesa na gostovanju kod Miami Heata sudjelovao je s 13 koševa (šut za dva 2-7, trica 2-3, slobodna bacanja 3-3), četiri skoka i po jednom asistencijom, osvojenom loptom i blokadom za 18 minuta provedenih u igri.

Minnesota je preuzela kontrolu rezultata tijekom treće četvrtine koju je dobila sa 31:23 i u posljednjih 12 minuta nije dopustila domaćem sastavu preokret.

Wolvese je do 17. pobjede u 36. ovosezonskom nastupu predvodio Karl-Anthony Towns s 34 ubačaja, 18 skokova, 7 asistencija i 6 blokada, dok je veteran Dwyane Wade ušavši s klupe bio najefikasniji kod Heata sa 21 poenom.

Iako je u posljednjih pet utakmica Los Angeles Lakersima startao u petorci te prosječno postizao 13,2 koševa i 7,8 skokova, hrvatski centar Ivica Zubac u 121:114 domaćoj pobjedi protiv Sacramento Kingsa nije dobio niti sekunde jer se u sastav nakon ozljede vratio JaVale McGee.

On je za 23 minute ubacio osam koševa uz 12 skokova, a Lakerse, koji su treću utakmicu zaredom igrali bez ozlijeđenog LeBrona Jamesa, predvodio Kentavious Caldwell-Pope s 26 pogodaka, a isti je učinak kod gostiju imao De’Aaron Fox.

Zanimljivo je bilo u Dallasu gdje su domaći Mavericksi sa 105:103 svladali Oklahoma City Thunder i to serijom 10:2 u posljednje dvije minute susreta. Ponovno je najefikasniji kod Mavsa bio mladi Slovenac Luka Dončić s 25 ubačaja, dok je Paul George ubacio 36 poena za Thunder. Ipak, u posljednjoj akciji loptu je uzeo Russell Westbrook i promašio tricu te tako utakmicu okončao s devet koševa uz šut iz igre 4-22.