Šarić i Bogdanović osrednji u porazima svojih momčadi

Philadelphia 76ers Darija Šarića sinoć su kod kuće izgubili u pravoj drami nakon tri produžetka od Oklahoma City Thundera koji su ih na krilima Russella Westbrooka svladali sa 119:117.

Westbrook je za konačno slavlje svoje momčadi zabio 27 koševa uz 17 skokova i 15 asistencija, a pobjedu Oklahomi je donio Andre Roberson koji je zabio pobjednički koš deset sekundi prije kraja.

Kod Philadelphije najbolji je bio Joel Embiid sa 34 pogotka. Dario Šarić je u 49 minuta bio dosta neprecizan, zabio je 16 koševa sa šutom iz igre 7/16, a trice 2/9, no ugrabio je osam skokova, četiri asistencije i dvije ukradene lopte.

Sixers su u jednom trenutku zaostajali 17 koševa što su ipak uspjeli nadoknaditi zahvaljujući Embiidu koji ih je predvodio u zadnjoj četvrtini, u kojoj su napravili seriju od 11:0, i u produžetku. Asistirao je Benu Simmonsu za zakucavanje 53 sekundi prije kraja za izjednačenje na 94:94 i za prvi produžetak.

Embiid je zabio prvi koš u produžetku i to je bilo prvo vodstvo Sixersa na utakmici. Prednost Philadelphije od pet koševa minutu i 20 prije kraja produžetka “izbrisano” je nakon što je Paul George zabio tricu, a Westbrook koš za 102-102. Šarić je pucao tricu 1,2 sekunde prije kraja, ali je promašio.

Westbrook i Robert Covington svaki zabijaju po tricu, a onda George izjednačuje na 109:109 polaganjem. Nakon što Westbrook zabija za 111:109, utakmicu u treći produžetak odvodi Embiid polaganjem.

Embiid i Westbrook su osam koševa u trećem produžetku na kraju kojeg su ipak slavili Oklahoma City Thunder. Roberson je pogodio koš za 119:117 deset sekundi prije kraja, a Redick je promašio tricu za Philadelphiju.

Poraz su upisali i Orlando Magic Marija Hezonje koji je utakmicu počeo u prvoj petorki. Od Orlanda su sa 95:88 bolji bili Portland Trail Blazers.

Najučinkovitiji kod Portlanda bio je Damian Lillard sa 21 pogotkom, a C.J. McCollum je ubacio 20.

Trail Blazers su imali prednost od 17 koševa sedam i pol minuta prije kraja, što su Magic ipak uspjeli smanjiti, ali ne i preokrenuti.

Nikola Vučević je predvodio Orlando sa 26 pogodaka i 14 skokova, a Johnathon Simmons je dodao 15. Mario Hezonja je odigrao 20 minuta zabivši u tom vremenu četiri koša (šut iz igre 0/2) i ugrabivši dva skoka.

Slabu večer imao je i Bojan Bogdanović čiji su Indiana Pacers izgubili kod kuće od Detroit Pistonsa sa 98:104, a on je u 26 minuta na terenu zabio svega četiri koša (šut iz igre 2/11, trice 0/3). Tome je dodao četiri skoka i jednu asistenciju.

Nakon što su gubili 16 koševa u zadnjoj četvrtini, Pacers su ograničili Pistonse na samo jedan koš u zadnjih devet minuta zahvaljujući čemu su došli na 97:100 nešto manje od tri minute prije kraja.

Thaddeus Young je pogodio jedno od dva bacanja minutu i pol prije kraja čime je približio Pacerse na dva koša, a kada je Reggie Jackson promašio šut, Indiana je imala priliku za vodstvo jer je Victor Oladipo pronašao Lancea Stephensona u kutu. No, Stephenson je promašio.

Najbolji strijelac utakmice i Indiane bio je Oladipo sa 26 pogodaka i osam skokova te četiri asistencije. Turner je dodao 24, a Young 12.

Drummond je predvodio Pistonse sa 23 pogotka i 13 skokova.