Sarajevo uvjerljivo protiv Slobode, Tuzla City bolja od Borca

Sarajevo je u trećem kolu Prmeijer lige bilo bolje od tuzlanske Slobode na svom terenu, dok je Tuzla Ctiy na Tušnju svladala banjalučki Borac.

U druge dvije utakmice trećeg kola Premijer lige, aktualni prvak Sarajevo je na svom travnjaku odigralo uvjerljivu utakmicu protiv Slobode.

Bordo momčad koja je unatoč velikom broju ozlijeđenih u susret ušla kao veliki favorit, povela je rano već u 5. minuti preko Harisa Handžića nakon ubačaja Letića

Na 2:0 u drugom poluvremenu u 76. minuti nakon dobre kombinacije Hebibovića i Tatara kroz kontru, povisio je Hebibiović.

Konačan rezultat od 3:0 za domaće postavio je Anel Hebibović nakon još jedne akcije s Tatarom.

Neizvjestan dvoboj u Tuzli

U drugoj večernjoj utakmici u subotu Tuzla City je s 2:1 svladala povratnika u Premijer ligu banjalučki Borac.

Nakon prvog poluvremena koje završilo bez pogodaka, Tuzla se u nastavku pokazala kao bolja momčad na terenu

Tuzlaci su poveli preko Voje Ubiparipa iz slobodnog udarca u 63. minuti. Ipak samo pet minuta kasnije Borac ztiže do izjednačenja preko Stojana Vranješa.

Konačan rezultat i pobjedu Tuzli City donio je najbolji igrač susreta Vojo Ubiparip u 74. minuti.

Čelik pobijedio Velež u Mostaru, remi Zvijezde i Mladosti

Podsjetimo ranije u subotu Čelik je s 2:1 pobijedio Velež u Mostaru, a Zvijezda 09 i Mladost iz Doboj Kaknja remizirali su 1:1 u Ugljeviku.

U nedjelju se igraju još dvije preostale utakmice. U 20 sati na Grbavici Željezničar dočekuje Zrinjski, dok u 20:30 Široki na Pecari dočekuje Radnik.