Sarajevo u odličnoj utakmici pobijedilo Slobodu i učvrstilo prvo mjesto

Nogometaši Sarajeva pobjedom na Tušnju protiv Slobode rezultatom 2:3 učvrstili su se na prvom mjestu Premijer lige BiH, a važno je reći kako su i dalje jedina neporažena momčad lige.

Sarajevo je povelo u 26. minuti. Prekršaj na sredini terena nad Fanimom je napravio Beganović, a on je nakon dodavanja Pejovića napravio sjajan solo prodor te je lijepo zatresao mrežu golmana Golubovića za vodstvo gostiju.

Izgledalo je u tim trenucima kako će Sarajevo sigurno uzeti bodove s Tušnja.

Ipak pred sami kraj prvog dijela, zbila se velika rezultatska drama. Najprije su u 42. minuti Tuzlaci izjednačili, kada ja Jusić škaricama pogodio nakon velike greške vratara gostiju Džafića, loptu je pokušao izbaciti Šerberčić, ali Jusićev udarac bio je dovoljan da lopta prijeđe gol liniju.

Samo dvije minute kasnije zbunjenost u obrani Slobode koriste Rahmanović i Ahmetović, koji je zatresao mrežu Slobode za novo vodstvo Bordo momčadi.

U 77. minuti, odličnu prigodu propustio je Rahmanović nakon ubačaja Pidre s lijeve strane, njegov udarac obranio je Golubović, ali u nastavku akcije, Sarajevo je stiglo do trećeg gola. Fanimo je odigrao dobar presing, oteo je domaćima loptu ispred kaznenog prostora i sjajnim solo prodorom stvorio prostor za udarac i novi gol što je Sarajevu oosigurao novu pobjedu.

Pred sami kraj susreta Sloboda je postigla još jedan gol. Šerbečić je katastrofalno pogriješio, izgubio je loptu u kaznenom prostoru, a Beganović sjajnim udarcem s distance zatresao mrežu Sarajeva i tako unio nervozu u njihove redove. Ali ispostavilo se da je tih 2:3 bio konačan rezultat utakmice.

Sarajevo je s novom pobjedom učvrstilo prvu poziciju ispred gradskog rivala Željezničara koji ima i utakmicu manje, sa pet bodova prednosti.