Sarajevo u nadoknadi vremena do punoga plijena protiv Krupe

Sarajevo je u uvodnoj utakmici 8. kola Lige za prvaka u Krupi na Vrbasu u sjajnoj utakmici svladalo domaćina s 3:2.

Prvu priliku na utakmici su imali domaći. Slobodan Milanović je u 7. minuti šutirao, a njegov udarac uspio izblokirati stoper Sarajeva Nihad Mujakić.

U 9. minuti viđena je prva prilika za goste. Nemanja Crepulja je proigrao Almira Bekića na lijevoj strani, ali i ovaj udarac je izblokiran.

Ubrzo nakon toga Krupa dolazi do vodstva. Goran Galešić je sjajno uposlio Lazara Marjanovića koji pogađa za 1:0.

Slabo je igralo Sarajevo, ali u 32. minuti dolaze do poravnanja. Kuzmanović je iskoristio grešku obrane domaćih i lijepo pogodio donji desni kut gola Nevresa Fejzića, pišu Sportske.ba.

U 41. minuti sporna situacija. Maksimović je sa svoje polovine sjajno poslao loptu prema Galešiću koji izlazi sam pred Pavlovića, ali pomoćni sudac je signalizirao zaleđe.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Sarajevo dolazi do preokreta. Hebibović je prošao po desnoj strani, pokušao poslati loptu pred gol, a ona pogađa Vukotića u ruku, te sudac Ermin Sivac na asistenciju pomoćnika pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač kaznenoga udarca bio je Krste Velkoski.

Nije dugo trebalo Krupi da poravna rezultat. Igrala se 4. minuta nastavka kada je Vukotić dobio loptu na vrhu šesnaesterca Sarajeva i precizno pogodio za izjednačenje.

Od tada je Sarajevo nešto bolje stajalo na terenu, a imali su prilike preko Kuzmanovića, Hebibovića i mladog Halida Šabanovića, ali nije bilo promjene rezultata.

U 72. minuti veliku grešku pravi obrana Sarajeva, no Pavlović je nekako uspio sačuvati svoj gol. Velkoski u 90. minuti sa pet metara pogađa gredu i propušta priliku da donese svojoj momčadi sva tri boda.

Kada je izgledalo da je gotovo, u posljednjoj minuti sudačke nadoknade Kuzmanović pogađa za 2:3 i za veliku pobjedu Sarajeva.