Sarajevo se oporavilo od Atalante minimalnom pobjedom na Tušnju

Tuzlanska Sloboda na Tušnju je poražena protiv Sarajeva rezultatom 0:1, a tragičar susreta bio je domaći stoper Nikola Vasiljević.

U okviru 3. kola Premijer lige BiH Sloboda je na domaćem stadionu izgubila minimalnim rezultatom. Jedini pogodak postignut je u 45. minuti nakon velike pogreške domaćeg braniča Vasiljevića, koji je loptu gotovo “poklonio” Krsti Velkoskom koji je s ruba 16-erca tukao po zemlji, a lopta se od vratnice odbila u mrežu.

Tako je ekipa Husrefa Musemića bez ijedne prilike došla u vodstvo koje su do kraja susreta čuvali i obranili, a imali su u nastavku utakmice još nekoliko prilika za povećanje prednosti.

Zlatan Nalić debitirao je na klupi Slobode pred oko 3.500 gledatelja. Domaća momčad u 5. minuti imala je odličnu priliku za pogodak, ali je dobar udarac Ivana Barabana sjajno obranio novi golman Vladan Kovačević.

U drugom poluvremenu Sloboda je nastojala agresivnijom igrom doći do izjednačenja, ali uslijedila je nova pogreška Vasiljevića, koja je dodatno “osakatila” domaći sastav. Naime, Mersudin Ahmetović u 55. minuti sam je krenuo prema golu, s leđa ga je sapleo Vasiljević i sudac Dragan Petrović iz Banje Luke pokazao mu je izravni crveni karton.

Nakon toga igra Tuzlaka se “raspala”, a Sarajevo je u nekoliko navrata imalo priliku za drugi gol, od kojih je najbolju imao Ahmetović u 73. minuti, ali je loptu poslao pokraj gola.

U završnici susreta igrači Slobode pokušali su doći do izjednačenja, ali u tome nisu uspjeli.

Ovo je druga prvenstvena utakmica Crveno-crnih na Tušnju u kojoj nisu postigli gol, a osim Sarajeva, identičnim rezultatom (0:1) poraženi su i u 1. kolu protiv Zrinjskog.