Sarajevo rutinski do pobjede protiv GOŠK-a u Gabeli

Nogometaši Sarajeva su ove nedjelje takorekoć “s pola gasa” prošli gostovanje u Gabeli zabilježivši pobjedu 2:0 protiv domaćega GOŠK-a, čime su popularnim “Lavovima” uzvratili za poraz na Koševu u uvodnoj prvenstvenoj fazi.

“Bordo” momčad odlično je otvorila današnju utakmicu i povela već u 8. minuti kada je nakon odlične akcije Sarića zabio iskusni Mersudin Ahmetović.

Gostima je nakon toga trebalo novih osam minuta za novu veliku priliku, ali je Hebibović šutirao pravo u domaćega vratara Kozića. Domaćin je imao veliku priliku u 21. minuti, ali je Pavlović sačuvao goste.

U 30. minuti nova šansa za GOŠK nakon što je sjevnula kontra, a u odličnoj prilici se našao Ereiz, ali je Pavlović i to na izvrstan način zaustavio.

Sarajevo je prvo prijetilo u nastavku, međutim Hebibović u 57. minuti ipak nije zabio. On nije, ali jeste u 71. minuti Makedonac Krste Velkoski nakon proigravanja Ahmetovića.

Posljednju veliku priliku imali su igrači Slavena Muse, no nesavladivi Pavlović je u 83. minuti obranio i Sušićev udarac.

Sarajevo je s nova tri boda učvrstilo četvrtu poziciju s 26 bodova, odnosno pet manje od vodećega dvojca Širokoga Brijega i Zrinjskoga te tri manje u odnosu na gradskoga suparnika Željezničara, dok je GOŠK ostao deveti s 13 bodova.