Sarajevo pobjedom otvorilo novu sezonu

FK Sarajevo pobijedio je u 1. kolu Premijer lige BiH kao gost ekipu Krupe rezultatom 2:0.

Otvoreno se igralo u Krupi na Vrbasu od prve minute. Igrači su bili rastrčani, željni igre, bilo je tu i nekoliko pokušaja, ali nije bilo pravih prilika u početnih 20-ak minuta.

Sarajevo prvo ozbiljnije prijeti. Igrala se 26. minuta kada je prvo Tatar iz slobodnjaka šutirao, Kolak brani, a zatim u nastavku akcije golman domaće momčadi brani i udarac Đokanovića.

Nakon toga tempo igre je opao. Krupa kontrolira igru, ali nijedna ekipa nije uspjela doći do prilike za pogodak, pa se na odmor otišlo bez golova (0:0).

Žestoko je bh. prvak ušao u drugo poluvrijeme i u 48. minuti je već poveo s 0:1. Tatar ubacuje, Velkoski pokušava, a Mandić pogađa vlastitu mrežu.

Već u narednom napadu lako su gosti mogli povesti i s dva gola razlike. Ivan Jukić i Benjamin Tatar propuštaju dvije velike prilike i ostaje 0:1.

Krupa je nakon primljenog gola ponovo nešto ofenzivnija. Dujaković u 65. minuti dobro šutira, brani Kovačević.

Pet minuta kasnije utakmica je riješena. Dosuđen je penal za goste, sudac je smatrao da je nakon udarca Handžića Makitan igrao rukom i pokazao je na bijelu točku. Defenzivac domaćih je isključen, a Benjamin Tatar s 11 metara pogađa za 0:2.

Gosti su bez većih problema održavali prednost do kraja. Priliku za igru dobio je i novopridošli Matthias Fanimo, a odmah je isprobao i udarac, no brani ga Kolak, piše Sportsport.ba.

Do kraja utakmice Krupa ima odličnu priliku u 90. minuti. Rezerva Andrejić je pogodio stativu i ostaje 0:2 za Sarajevo.