Sarajevo nakon preokreta bolje od Veleža, Radnik uvjerljiv protiv Mladosti

Nogometaši Sarajeva pobijedili su na Olimpijskom stadionu Asim Ferhatović Hase u okviru 6. kola Premijer lige BiH momčad Veleža rezultatom 2:1 i tako stigli to trećeg uzastopnog trijumfa.

Velež je  stigao u vodstvo u 26. minuti. Brandao je šutirao iz velike udaljenosti, vrataru Kovačeviću lopta je ispala iz ruku i završila u mrežu za veliko slavlje gostujućih igrača i navijača. Iako je bilo klizavo na Koševu, radilo se velikoj pogrešci vratara Sarajeva.

U 51. minuti  Bordo momčad stiže do izjednačenja. Tatar je iz udarca iz kuta ubacio u 16 metara, Bobiću ispada lopta,a potom dolazi do Šerbečića, kojemu je nije bilo teško pospremiti u mrežu.

Samo deset minuta kasnije uslijedio je veliki preokret. Haris Handžić koji je ušao u nastavku je šutirao silovito iz daljine i sjajno pogodio za vodstvo Sarajeva.

Sarajevo je s današnjom trećom uzastopnom pobjedom stiglo barem privremeno na prvo mjesto ljestvice s dva boda više od drugoplasiranog Željezničara, dok je Velež i dalje na pretposljednjoj poziciji.

U ostalim utakmicama šestog kola Čelik i Tuzla City su u Zenici odigrali bez pogodaka.

A Radnik je u Bijeljini s visokih 3:0 svladao Mladost iz Doboj Kaknja. Sva tri pogotka za Bijeljince postigao je Velibor Đurić.

Nakon toga u nešto kasnijem terminu, utakmicu u Tuzli odigrali su domaća Sloboda i Zvijezda 09. Tuzlaci su s minimalnih 1:0 uz pogodak Saše Maksimovića slavili pobjedu.