Sarajevo nadigralo Mladost, Zrinjski pobjedom protiv Slobode zadržao priključak

Zrinjski je u 28. kolu Premijer lige BiH na svom terenu dočekao tuzlansku Slobodu i došao do minimalne pobjede. Plemići su tako zadržali priključak za vodećim Sarajevom koje je s 2:0 savladalo Mladost.

Sloboda je bolje ušla u susret i u ranim minutama zaprijetila preko Barabana koji nije uspio postići pogodak. U osmoj minuti zaprijetio je Zrinjski preko Bencuna koji nije iskoristio stopostotnu šansu, te je loptu poslao pored gola. Pet minuta kasnije prijeti i Filipović iz slobodnog udarca, ali ponovo lopta odlazi pored vratnice gola Slobode.

U nastavku poluvremena Zrinjski potpuno preuzima terensku inicijativu, ali usprkos posjedu lopte ne uspijeva stvarati šanse za gol sve do 37. minute kada Filipović na asistenciju Čurjurića dovodi Plemiće u vodstvo.

To je bio konačan rezultat prvog poluvremena, da bi i u drugom Zrinjski nastavio s boljom igrom, te je u 55. minuti zaprijetio ponovo preko Filipovića, no obrana Slobode je bila na visini zadatka.

Nastavak utakmice donio je terensku dominaciju Zrinjskog koji je lako održavao prednost od jednog gola i na kraju slavio minimalnu pobjedu od 1:0, piše Sport1.ba.