Sarajevo izbilo na prvenstveni vrh, teško ozlijeđen navijač domaćih

Golom Nermina Crnkića u 20 sekundi susreta Sarajevo je na Koševu savladalo Slobodu 1:0 u uvodnoj utakmici 7. kola Lige prvaka te na taj način privremeno zauzelo vodeću poziciju.

“Bordo” tim će do večeras ostati vodeća momčad prvenstva, jer se od 20 sati u velikom derbiju na Grbavici sastaju Željezničar i Zrinjski.

Sarajevo ima isti broj bodova kao i gradski mu rival (56), dok su “Plemići” na trećem mjestu s bodom manje.

Utakmica je ostala u sjeni incidenta na sjevernoj tribini Koševa, kada je uslijed eksplozije topovskoga udara ozlijeđen jedan navijač Sarajeva.

Ekipe Hitne pomoći brzo su reagirale i navijač je prevezen u bolnicu.

Poslije vodstva, momčad Mehmeda Janjoša imala je kontrolu i još nekoliko solidnih prilika u prvom poluvremenu, ali su i Tuzlaci s vremena na vrijeme prijetili i bili opasan suparnik.

U drugom dijelu dvoboja Sloboda je zaigrala otvorenije, a odličnu priliku za poravnanje rezultata su imali preko Tandira, koji u 54. minuti pogađa vratnicu gola Pavlovića.

Na tu priliku Slobode domaćin je odgovorio velikom šansom za 2:0, no Crnkić je ovaj put bio neprecizan.

Do kraja susreta oba tima su imali još nekoliko solidnih prilika, no rezultat se nije mijenjao.