Sarajevo i Velež podijelili bodove na Koševu, svakome pripalo po poluvrijeme

U posljednjoj utakmici petog kola m:tel Premijer lige BiH, Sarajevo i Velež su rezultatom 1:1. podijeli bodove na Koševu.

Ova utakmica posljednjih nekoliko dana bila je dosta u fokusu javnosti.

Naime, domaće Sarajevo koje je već odgodilo jednu utakmicu protiv Olimpika, očekivalo je da će odgoditi i ovu utakmicu s Veležom, jer ih iduću srijedu očekuje gostujuća europska utakmica protiv Dynama iz Bresta u sklopu drugog pretkola kvalifikacija za Europsku ligu.

A posebno je značajno što se igra jedna utakmica. Ipak na odgodu utakmice nisu pristali iz Veleža, kao niti natjecateljsko povjerenstvo NSBiH i utakmica se odigrala.

U prvom poluvremenu, iako su domaći imali nešto veći posjed lopte, puno bolji i konkretniji protivnik na terenu bila je momčad iz Mostara.

Odličnu igru Mostarci su naplatili pred sam kraj prvog poluvremena (44. minuta). Brandao je uzeo loptu Hodžiću i ubaciom, tamo ju je Mulić propustio kroz noge, a Mehmed Ćosić je pogodio za vodstvo gostiju.

U drugom poluvremenu Velež se uglavnom orijentirao na kontranapade, a Sarajevo je sve više pritiskalo i stvorilo je niz izglednih prigoda pred golom Bobića. Svoju dominaciju okrunili su u 59. minuti. Nakon lijepe akcije Handžić je spustio loptu za Ivana Jukića, koji rutinski pogađa za 1:1.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, a iako je Sarajevo i dalje jedino uz Široki Brijeg neporaženo, zadovoljniji ovim bodom mogu biti gosti iz Mostara.