Tuzla City bolji od Olimpika, Krupa i Radnik podijelili bodove

U nedjelju s početkom u 17 sati odigrane su još dvije utakmice 5. kola m:tel Premijer lige BiH. Tuzla City je s 3:2 svladao sarajevski Olimpik na Tušnju, a Krupa i Radnik su podijelili bodove u Krupi na Vrbasu.

Tuzla City je povela protiv Olimpika u 19. minuti nakon što jedan igrač gostiju zaustavio loptu rukom nakon udarca Maksimovića, a  sudac je pokazao na bijelu točku. Siguran relizator za vodstvo Tuzlaka bio je Vojo Ubiparip. Odmah nakon toga zbog prigovora isključen je trener gostujećeg sastava Darko Vojvodić, a domaći u 26. minuti stižu i do drugog pogotka. Ajdin Nukić je pogodio za povećanje vodstva Tuzlaka.

Ipak, samo dvije minute kasnije gosti se vraćaju nadu u pozitivan rezultat. Zeba je asistirao, a Slobodan Milanović je pogodio za smanjenje rezultata na 2:1.

Ipak City u 62. minuti povećava prednost na 3:1. Džafić je izveo udarac iz kuta, a bivši igrač Zrinjskog Hrvoje Barišić pogodio za novo vodstvo od dva razlike. U trećoj minuti sudačke nadoknade konačan rezultat od 3:2 za domaće postavio je Adnan Osmanović.

U drugoj današnjoj utakmici nogometaši Krupe su na svom terenu remizirali protiv Radnika iz Bijeljine rezultatom 1:1.

Gosti su poveli u 59. minuti nakon pogotka Seida Zukića. Ipak, 10 minuta kasnije Krupa je izjednačila, a strijelac je bio Nikola Mandić. A to je bio i konačan rezultat.

Podsjećamo kako je Mladost u petak pobijedila Željezničar na Grbavici s 0:1, a u subotu Široki Brijeg je na Pecari s 3:0 svladao Borac, dok je Zrinjski u Mostaru bio bolji od Slobode s 1:o. Kolo će zatvoriti Sarajevo i Velež na Koševu u nedjelju u od 19 sati.