Sarajevo deklasiralo Tuzla City, osam golova na Koševu

FK Sarajevo na Koševu je rezultatom 6:2 savladao Tuzla City u posljednjoj utakmici današnjeg programa 20. kola Premijer lige BiH.

Dvoboj 20. kola pružio je mnogo uzbuđenja. Sarajevo je na početku napadalo, ali su gosti iz Tuzle prvi stigli u vodstvo kada je Šarčević pobjegao odbrani domaće ekipe po lijevoj strani i rutinski matirao Kovačevića u 16. minuti, piše Klix.ba.

Sarajevo je nastavilo s napadima, a gosti su pokušavali svoju šansu tražiti iz kontranapada i prekida. Nakon kornera u 32. minuti Badji je ostao sam u petercu, ali je glavom šutirao pored gola.

Taj promašaj je kažnjen u 40. minuti kada Ahmetović pogađa za 1:1 nakon asistencije Rahmanovića.

Dvije minute kasnije gosti su ostali s igračem manje jer je crveni karton dobio Badji nakon što je davio Dupovca, a prednost igrača više Bordo tim je iskoristio u 45. minuti kada je Hodžić pogodio za preokret i vodstvo 2:1.

Ahmetović je svoj drugi pogodak postigao u 49. minuti kada je sjajno istrčao kontranapad i rutinski pogodio za 3:1.

Domaći igrači su nastavili s napadima, a u 54. minuti postigli su i četvrti pogodak kada je Salčin sjajno probio po lijevoj strani i asistirao Tataru koji pogađa za 4:1.

Tuzla City je do drugog pogotka stigao u 64. minuti kada je Hasanović pogodio nakon kornera, ali samo deset minuta kasnije sjajni Ahmetović kruniše sjajnu partiju hat-trickom za 5:2.

U samom finišu susreta šansu za igru u dresu Sarajeva je dobio i Tino Sven Sušić, a nakon samo tri minute na terenu je na debiju postigao pogodak i to iz penala u 86. minuti za konačnih 6:2.